Turismiklastri turunduse projektijuhi Meelis Kuuse selgitusel tunnustati Blueray loodud seikluse "Erikülalised Oru pargis" puhul seikluse harivat aspekti ja kohaspetsiifilisust. „Žürii hinnangul on Blueray loonud hea seikluse tänapäeva infotehnoloogia ajastul, kus peale elamuse omandavad osalejad ka ajaloolisi teadmisi. Seetõttu soovitasid hindajad sellist ajaloo taaselustamist teisteski paikades rakendada," selgitas Kuusk.

Saka mõisa meretorni puhkust hindas žürii väga romantiliseks seikluseks, sest nii hea vaatega privaatmajutust ei pakuta sageli ja majutus ajaloolises piirivalvetornis on ainulaadne. Majutusele lisaks on Saka mõisa seiklusse põimitud piirkonnale iseloomulik pankranniku matkarada ning peale matkamist saavad puhkajad sauna ja spaasse.

Parim uus seiklus sõpradele tiitliga pärjati päikeseloojangumatk Kohtla-Nõmme Alpides, mida pakub Alutaguse Matkaklubi. „Žürii sõnade kohaselt on selles seikluses osavalt ära kasutatud tööstusmaastikku ja pööratud see ainulaadseks elamuseks. Toode, mis kutsub ka inimeses endas muutuse esile, kuna sisaldab ka keskkonnahariduslikku aspekti," kirjeldas Kuusk.

Sel korral kandideeris tiitlile 15 uut seiklust, mis said nimeka žürii poolt hinnatud. Uusi seiklusi testis nimekas žürii, kuhu kuulusid Tiit Pruuli, Kristiina Jors, Sirle Sommer-Kalda, Mari Makarov, Rein Sikk ja Margus Sameli. Uued seiklused viivad külalised nõukaaegsesse põgenemismängu, endisesse piirivalve meretorni, päikeseloojangumatkale, nukuetendusele maa alla, kosmosesse, virtuaalsele ajarännakule Oru parki, fotoseiklusele ajaloolisesse Narva linna ja bastioni tornidesse. Piirkonna erilist looduskeskkonda tutvustavad seiklused Põhja-Eesti pankrannikul, tundmatul Utria pangal, Aidu endisel karjäärialal, Kohtla-Nõmme Alpides ja esitlevad viite põnevat tippu ümber Everesti. Lisaks saab mängida uudset Spikepalli, visata kirveid, nuge ja teisi viskerelvi.

Ida-Virumaal valitakse parimat seiklust juba viiendat korda. Piirkonna turismiklastri algatatud tootearendusega soovitakse tugevdada oma eristuvat positsiooni Seiklusmaana ja kutsuda piirkonda uusi külastajad. Ida-Viru turismiklaster on Seiklusmaana defineerinud, et hea seiklus on põnev, ootamatu, arendav, emotsiooni loov, eriline ja rutiinist välja toov. Idavirukad on veendunud, et piirkonnas peitub veel palju, mida avastada ja kogeda.

Kõikide osalevate seiklustega saab tutvuda SIIN.

Vaata fotosid, kuidas žürii uusi seiklusi testis:

Varasemad võitjad:

Parim Uus Seiklus 2019


Parim Uus Seiklus 2020

  • Narva muuseum: Öö muuseumis
  • Toila Spa Hotell: Vitamiiniseiklus
  • Blueray: Seikluslik VR-ajarännak
  • Kukruse polaarmõis: Kogupere polaarseiklus
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid