Tallinnas toimub laupäeval-pühapäeval pikkade traditsioonidega Tallinna maraton, Eesti suurim rahvusvaheline spordisündmus, kus kavas mitme pikkusega distantse. Kiiremad saavad veel reedel end kirja panna, kes joosta ei soovi, saab minna raja äärde kaasa elama, sest üritus on tõepoolest nii populaarne, et kindlasti leiab jooksjate hulgast mitmeid tuttavaid, kellele "juurde-juurde!" hõigata. Tasub olla tähelepanelik, sest Tallinna maratoni toimumiseks on muudetud osas kohtades ka liikluskorraldust. Paralleelselt suursündmusega saab end kirja panna ka kogu septembris toimuvale virtuaaljooksule, kus saab maratonidistantsi läbida ka osade kaupa. Pühapäeval toimub ka maailma suuruselt kolmanda maastikurattamaratoni - Tartu Rattamaratoni - raames treeningpäev ja teatemaraton.

Tallinna maraton. Foto: Puhka Eestis

Minevik on fookuses sel nädalavahetusel üle Eesti toimuvatel muinsuskaitsepäevadel, mille peateema on „Peidus pärand”. Toimub kinoõhtuid, ekskursioone, töötube ja matku ning saab tutvuda harilikult suletud paikadega. Haapsalu hingab kolm päeva nostalgiapäevade rütmis — üle linna toimub üritusi, mille krooniks on laupäevane endisaegsete sõidukite paraad.

Kirjandus- ja teatrihuvilised peavad hoidku seekord Tallinna või Tartu poole. Kadriorus Koidula tänaval peetakse kirjandustänava festivali, laupäeva jooksul on kavas 60 kirjandusega seotud ürituse. Tartus toimub Eesti teatri festival Draama, mille programmi kuuluvad Eesti teatrite parimad lavastused. Näiteks on seekord programmis nii Eesti Draamateatri kultusetendus „Lehman Brothers” kui ka tänavusel Eesti teatri auhindadel säranud Von Krahli lavastus „Pigem ei”.

Muusikahuvilistele on pakkuda viimaseid kontserte Narvas ooperipäevadelt ning Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Sillamäel toimub 39. korda tudengijazz.

Gurmaanid peavad sel nädalavahetusel olema kas eriti kärmed või eriti hoolsad valijad, sest kõige külluslikumal aiaandide ajal on laias valikus toidusündmusi. Peipsi ääres on Sibulatee puhvetite päev, Saaremaal käib viimaseid päevi toidufestival, Tallinnas saab nautida toidufilme, üle Eesti saab heade hindadega nautida maitsvat toitu Toidunautleja restoranide nädalal. Türil on õunafestival ja sügislaat, Eesti meepealinnas Karksi-Nuias toimub meepäev, Tallinnas vabaõhumuuseumis on leivapäev ja sügislaat ning laadad on ka Mustvees ja Jänedal.

Sibulatee puhvetite päev. Foto: Puhka Eestis

Kui vaktsineerimist tõendav sertifikaat pole veel uus normaalsus sinu telefoniekraanil, siis palun uuri lisa vaktsineeri.ee ning pane aeg kirja. Mida rohkem meist on vaktsineeritud, seda vähema tõenäosusega jõuame ka sügisel ja talvel punkti, kus nädalavahetuseks ei saanud anda muid soovitusi kui et „püsi kodus".

Ning ärge unustage oma vanavanemaid meeles pidamast — pühapäeval on vanavanemate päev!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid