Tallinn on suurim turistide tõmbekeskus Eestis, kuid teadmatus, kas viiruse levik saadakse pidama ning millised saavad olema valitsuse otsused, ei luba vähemalt suve esimeseks pooleks selgeid plaane teha ei linnal ega eraettevõtjatel. Tallinna linnavalitsuses kaalutakse praegu, kui õigustatud on üldse maksumaksja raha meelelahutusele kulutada, ütles ERR-ile abilinnapea Aivar Riisalu.

Riisalu sõnul on linnal olemas praktiline kogemus talvest, kui koostöös ettevõtjatega korraldati piirangutele vaatamata jõuluprogramm. "Aga kuna talvine olukord oli suhteliselt stabiilne ja nakatumisnäitajad ei olnud väga kõrged, siis praegune olukord on pannud meid mõtlema, kas meil on moraalset õigust kulutada ressurssi situatsioonis, kus üritused tuleb ära jätta," lausus ta, lisades, et talvel läbiproovitud mudelit üritatakse suvel siiski rakendada.

Ühe otsusena tõsteti juunis toimuma pidanud vanalinna päevad augustisse. Riisalu sõnul on ka ürituste korraldajatega suheldes tulnud välja, et juunisse väga palju asju ei planeerita. "Juuli kipub muutuma esimeseks kuuks, mil kõik püüavad oma asju korraldada," nentis ta.

Tallinn hakkab ettevõtjatelt suveks ideid koguma portaalis visittallinn.ee, edasi tegeleb nendega linna ettevõtlusamet. Lisaks hakkab linn kevadel korraldama iga kahe nädala tagant kokkusaamisi ettevõtjatega.