Sisenemispiirangute kaotamine on hea uudis paljudele reisijatele, sealhulgas ka kaua oodatud otsus turismi- ja laevandussektorile, kellel on tulnud orienteeruda pidevalt muutuvate piirangute tingimustes.

"See on väga hea uudis mitte ainult neile, kes juba talvepuhkuse Skandinaavia mägedes on planeerinud veeta, vaid ka neile, kes alles mõtlevad, mida oma suvepuhkusega ette võtta! Tundub, et Rootsi ametivõimud on aru saanud, et osaliste piirangutega jätkamine oleks märkimisväärne inimressursside ebaotstarbekas kasutamine, mis nakkusohutuse seisukohalt mitte midagi ei muudaks. Loodan väga, et Rootsi Rahvatervise Agentuuri otsus julgustab sarnaselt toimima nii Eesti kui ka meie teiste naaberriikide terviseameteid, mis omakorda lubaks nii reisijatele, turismisektorile kui ka laevandusettevõtetele palju lootusrikkamalt tulevikku vaadata," kommenteerib DFDS Eesti juht Peeter Ojasaar.

Tänasest on Rootsis lubatud kogunemised, kultuuri- ja spordisündmused. Toitlustuskohad saavad olla avatud tavapärastel aegadel, kaovad klientide arvu piirangud poodidest ning maskikandmise kohustus ühistranspordis.

Valitsuse otsus ei mõjuta sisenemist Rootsi riikidest väljaspool Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonda. Hetkeseisuga peavad sealt sisenejad kuni 31. märtsini esitama piiril COVID-19 sertifikaadi või negatiivse testi.