Heade Peipsi Maitsete pidu, kus kõige tähtsamal kohal on Peipsi toit ja päeva peategelane on taasavastamist vajav Peipsi rääbis. Aastaid on Peipsi järve kalavarudes olnud suur rääbiseauk, mis nüüd paaril viimasel aastal on hakanud jõudsalt täituma ning seda head ja maitsvat kala on olnud võimalik püüda nii piisavalt, et inimesed võiksid seda taas nautima hakata.

Foto: Ülle Jukk

Selleks, et inimestele meelde tuletada, mis kala see õieti on ja kuidas ta siis ikkagi maitseb, kutsuvad Peipsimaa Kogukonnaköök ja Peipsi Toit võrgustik kõiki huvitatuid laupäeval, 18. juulil kogunema Kasepääle Jõgevamaal. Festivali ajal näitavad parimad rääbisekokad tasuta õpitubades seda kõike, mis rääbisest teha saab ja kuidas see ka maitseb.

Foto: Ülle Jukk

Festivalialal on avatud ka Peipsi parimate toiduvalmistajate ja tootjate müügikohad, kus peale peategelase rääbise pakutakse nii kohapeal maiustamiseks kui ka kaasa ostmiseks kõike muud maitsvat, mida Peipsi ääres tehakse. Lastele pakuvad tegevusi Tartu loodusmaja kalaõpe, Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi õngeõpe ning kohal on ka miniloomaaed koos ponisõiduga. Avatud on Peipsimaa Muuseum. Söömispidu toimub kell 10-17 ja päeva juhib Linnateatri näitleja Mart Toome.

Tule ja naudi, jälgi ka korraldajate juhiseid distantsi hoidmisel ja festivali hajutamiseks, et saaksime ilma nakkusohuta ka edaspidi kohtuda.

Lisainfo ürituse kohta leiad SIIT!

Vaata Rääbisefestival 2019 videot: