Maailma parimad veeäärsed linnad, kus lihtsalt pead elu jooksul ära käima!


See rand asub maailma parimas veeäärses suurlinnas.
See rand asub maailma parimas veeäärses suurlinnas.Foto: Shutterstock

Vee ääres elamisel on selgelt oma võlu, isegi suurlinnas. Kasutades Merceri elukvaliteedi uuringut ja Euromonitori meetmeid, koostas kruiisifirma Chicago Line Cruises edetabeli parimatest, mida elu jooksul kindlasti nägema peaks.

25. Edinburgh

Kui oled jalutanud mööda vanalinna kitsaid tänavaid, oled ära teeninud peatuse linna fantastilistes kohvikutes, baarides, restoranides. Edinburgh on ka koduks Fringe festivalile, Euroopa ühele lahedamale kultuurifestivalile. Lihtsalt väga kurb, et Nordica oma lennud sinna tühistas!

Tõele au andes ei pea Edinburgist elamuse saamiseks üldse minema tavapärast kunsti-kultuuri-ajaloo teed. Uidata tasub hoopis mööda kõrvaltänavaid Stockbridge´i või Grassmarketi ümbruses, kus võib leida mõne veidra kaupluse, kulinaariapoe või mõnusa väikese kohviku.

Edinburgh on võrratu linn, mida kannatab lihtsalt nii-öelda sirvida ja aja maha võtta. Niimoodi mitte midagi tehes võite ennast lõpuks tänada, et olete selle paiga võlud avastanud muuseume ja tavalisi turismiatraktsioone läbi rühkimata.

Seotud lood:

Kas me toidust juba tegime juttu? Edinburghis on üksnes Michelini tärniga restorane viis tükki, rääkimata joogikohtade ...LOE EDASI

Edinburgh Foto: Shutterstock