Sopot, Poola

Sopot jääb tuntud hansalinna Gdańsk vanalinnast vaid veerandtunnise autosõidu kaugusele. See kunagine kuulus spaalinn, mida külastasid muuhulgas paljud kroonitud pead, võlub täna külastajaid oma liivaranna, lõputu hulga baaride ja restoranide ning Euroopa pikima puust kaiga. Sopot kannab ka Poola suvepealinna tiitlit. Hinnatase on Sopotis sõbralik, ööbimiseks on valikus nii lihtsamaid pansionaate, külaliskortereid kui ka tõelisi luksushotelle.

Rügen, Saksamaa

Rügeni saar Saksamaal jääb pealinnast Berliinist 300km Põhja suunas. See populaarne Läänemere lõunaosas olev kuurort kütkestab inimesi oma armsa arhitektuuri ja liivarandadega. Romantilisi päikeseloojanguid saab nautida kuulsal Sellini kail (artikli pildil), mis ehitati juba aatal 1906. Kaid kutsutakse ka hellitavalt "taevatrepiks".

Ahvenamaa, Soome

Rootsi ja Soome vahel asuv Ahvenamaa koosneb enam kui 6500 saarest. Ahvenamaa kuulub küll Soomele, kuid elanikkond on seal peamiselt rootsikeelne. Saarel saab matkata jalgratastel, külastada metsloomade safarit, süüa meretoite ja veeta päeva mõnes vaikses rannakeses. Ahvenamaale saab tavaolukorras mugavalt Tallinki laevaga, mis teeb teel Tallinnast Stockholmi Ahvenamaal vahepeatuse.

Palanga, Leedu

Kes soovib kogeda elavamat slaavi hõnguga rannapuhkust, siis Palanga on selleks ilmselt lähim sihtkoht Euroopa Liidus. Palanga ei ole populaarne mitte vaid kohalike seas, vaid sinna suundub suviti palju turiste ka Venemaalt, Poolast ja Valgevenest. Palanga liivarand on 18 km pikk ja promenaadil leiab hulga meelelahutust hommikust hilisõhtuni välja. Väikese sõidu kaugusel asuvad ka teised olulised Leedu Läänemere kuurordid, millest kuulsaim on liivaluidetel asuv Nida, mida külastab aastas üle 700 000 turisti.

Møn, Taani

Møn on ligi 10 000 elanikuga saar Läänemeres, mis jääb Taani pealinnast Kopenhaagenist ca 1.5h sõidu kaugusele. Saar on enda valgete kaljude ja puutumata loodusega olnud ja on siiani inspiratsiooniks paljudele kunstnikele. Møni saarel on hulganisti kunsti- ja keraamikastuudioid, omapärase arhitektuuriga kirikuid ja hubaseid kohvikuid. Ja mõistagi ei puudu ka valged liivarannad, millest nii mõneski saab nautida täielikku privaatsust.

Allikas: Reisidiilid