Pimedad novembriõhtud panevad igatsema soojust ja puhkust, aga pikemaks reisiks pole aega? Spaad on just see lahendus, mida külmal ja pimedal ajal vaja on.
Kui teil on hirm, et paar päeva saunas ja massaažilaual vedelemist ajab igavusest hulluks, siis siin on viis ideed, kus ja kuidas ühest nädalalõpust kätte saada terve puhkusenädalaga võrduv energia.

Pärnu ajaloolises mudaravila hoones on alates möödunud aasta mai lõpust avatud uus spaahotell Hedon Spa, hotellitoad jäävad veel värvilõhnalisse uude hoonesse mudaravila ja ranna vahel.

Spaaprotseduurid viiakse seal läbi endise mudaravila osas, hotell ise asub aga merepoolses juurdeehituses. Renoveerimisel pidasid sisekujundajad oluliseks säilitada detaile endisest sanatooriumihoonest. Näiteks kaunistavad koridori varasemalt protseduurideks kasutatud vannid ja sissepääsu ligidal on alles majesteetlikkust lisav skulptuur.

Hedon Spaa asub saja meetri kaugusel merest, endises mudaravila hoones. Hotellis on 40 standard- ja 26 "Superior" tuba, samuti kuus sviiti. Lisaks majutusele pakub Hedon ka seminariruumide renti. Hotellitoa hinda kuuluvad hommikusöök ja jõusaali ning supelusala kasutamine.

Ent sügisene Pärnu pakub avastamisrõõmu ja elamusi ka väljaspool spaahotelle. Endla teatri hooaeg algas kohe ülipopulaarseks saanud lavastusega "Tramm nimega Iha" (ühes peaosadest Märt Avandi) ning keegi ei keela minna õhtusööki nautima oma hotellist kaugemale.

Narva-Jõesuu on mõnus suvituskoht, kuid selle uusim spaahotell Noorus suurepärane põhjus ka hilissügisel Ida-Virumaale sõitmiseks. Ärge laske end hirmutada pigem odavat kruiisilaeva meenutavast interjöörist - hotelli saunad ja basseinid on Eesti tipptase.
Foto: Scanpix

Vihula mõisas asuv ökospaa on väike, aga täiuslikku lõõgastust pakkuv puhkekoht, mis kombineerib mõisa ajaloolist hõngu ja luksust, kaasaegseid mugavusi ning iidseid spaakombeid.

Novembris on Vihula pühendunud Põhjamaade köögi tutvustamisele, 15. novembrini saab osa parimatest Taani köögi maitsetest ja kultuurist - sest nii mõisa rajaja kui praegune omanik on taanlased.Pärnu uusim spaahotell Estonia Resort & Spa teenib plusspunktid nii oma Eesti disaini väärtustava interjööri kui traditsioonidest lähtuvate hoolitsustega. saunad ja basseinid pakuvad vähe rõõmu lastele, kuid pakuvad sedavõrra rohkem vaikust ja rahu.
Soojaks köetud lamamistoolil kamina ees tukkumine on absoluutselt parim asi, mis Eesti sügisel pakkuda on.

Aastal 1840 avati Kuressaares esimene mudaravila ja sellest ajast peale on Kuressaare hinnatud ja tunnustatud kuurortlinn. Vee- ja tervisehuvilised saavad Kuressaares lõõgastuda mitmes erinevas spaahotellis ning nautida sadu erinevaid hoolduseid. Harrasta saunajoogat Grand Rose Spaas, naudi privaatsus Arensburg Boutique Spas, lõõgastu Johan Spa seinte vahel või koge saaremaist GOSPA hoolitsustesarja KENA, kus kasutusel kohalikud loodusannid – valikuid on mitmeid.

Ent interjööripreemiaid on siiski võitnud GOSPA ning kui räägitakse restoranidest, siis kerkib alati esile ka sama koht.