Tallink grupi initsiatiivil ning koostöös meditsiinikeskusega Confido avaneb 17. ja 18. juunil Tallinki Eesti ja Soome vahel reisivatel klientidel võimalus end lasta vaktsineerida laevade Star ja Megastar pardal Helsingi-Tallinna liini väljumistel ühedoosilise Jannseni koroonavaktsiiniga. Vaktsineerimise võimalust pakutakse Eesti isikukoodiga vähemalt 18-aastastele inimestele järgmistel väljumistel suunal Helsingi-Tallinn:

  • neljapäev, 17. juuni 2021 – 19.30 ja 22.30 väljumised Helsingist
  • reede, 18. juuni 2021 – 10.30, 13.30, 16.30, 19.30 ja 22.30 väljumised Helsingist


Vaktsineerimise läbiviimiseks laevadel on Tallinkile ja Confidole vajaliku nõusoleku andnud Eesti terviseamet ning laevad vastavad kõikidele vaktsineerimiskeskustele seatud nõuetele. Laevadel on vaktsineerimise läbiviimiseks eraldatud vajalikud alad nii vajalike registreerimistoimingute kui süstimise läbi viimiseks ning loodud on ka vaktsineeritute 15-minutiliseks jälgimiseks vajalikud ootealad.

„Tallink grupp on viimaste kuude jooksul järjekindlalt otsinud ja pakkunud lahendusi meie riikide ametkondadele, mis võimaldaksid meil viirusolukorra võimalikult kiirele paranemisele kaasa aidata ning riikidevahelise vaba liikumise taastada," rääkis Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene. Vaktsineerimine on olnud üks nendest lahendustest, mida on pikalt ametkondadega läbi räägitud. "Mul on hea meel, et saame juunikuus Eesti vaktsineerimisprotsessile omalt poolt kaasa aidata," lisas Nõgene.

Tallinki laevadel läbiviidavate vaktsineerimiste lihtsustamiseks paluti riigilt vaktsineerimiseks eraldada ühekordse doosina süstitavat Jannseni koroonavaktsiini, mis aitab vältida lisakoormuse tekitamist Eesti tervishoiuasutustele, kuna teise doosi süstimise vajadust ja sellest tulenevat administratiivkoormust täiendavalt kellelegi ei teki.

"Usun, et Tallinki laevadel vaktsineerimine annab võimaluse jõuda sihtgrupini, kelle jaoks tööränne on eluviis, aga kellel riikidevahelise liikluse piirangute tõttu oli seni keeruline vaktsineerimist plaanida. Ühedoosiline vaktsiin annab neile hea võimaluse end haiguse eest kaitsta," märkis Confido tegevjuht Risto Laur.

COVID-19 vaktsineerimise töörühma juhi Marek Seeri sõnul on eesmärk pakkuda vaktsineerimist inimestele võimalikult lähedal ja mugaval viisil ning vaktsiinitarnete suurenedes saame võimaluste ringi laiendada. „Nii avanebki lisaks vaktsineerimiskeskustes, töökohtadel ja liikumisraskustega inimeste kodudes vaktsineerimisele võimalus kaitsesüst teha ka töörände käigus," märkis ta

Seeri kinnitusel tekib vaktsiinide lisandudes eri võimalusi veelgi. "Praegu on parim aeg vaktsineerimiseks, et saavutada sügiseseks viirustehooajaks ja kolmandaks laineks tõhusaim kaitse," märkis Eesti vaktsineerimisjuht.

Tallinki laevadel Star ja Megastar viivad vaktsineerimist läbi kvalifitseeritud tervishoiutöötajad. Vaktsineerimiseks tuleb reisijatel teha broneering Confido veebikeskkonnas. Lingi Confido broneerimislehele leiab Tallinki piletimüügilehelt ning vaktsineerimisaja Tallinki laeval saab endale broneerida pärast piletiostu sooritamist. Broneerimisvõimalus avaneb laupäeva, 12. juuni jooksul.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid