Kunstnikeduo Spectra & Space (Mariliis Kundla ja Mihkel Pajuste) installatsiooni inspiratsiooniks on armastatud Noblessneri päikeseloojang, mis sai paljudele möödunud suve sümboliks. Teos toob pimedasse talve helgust ja soojust ning seda on võimalik nautida ka siis, kui praegusele ajale iseloomulikult on kultuurist osasaamine siseruumides piiratud. Teos valmis Kai kunstikeskuse eestvedamisel.

"Loojang" laiub ca 30 meetril ja koosneb 70 veekindlast aeglaselt valgust muutvast LED-valgustist. Valgustite paigutus on ümara joonega, kujutades loojuvat päikesekaart. Vaataja ning installatsiooni vahele jääb 111 meetrit merepinda, mis nii öelda pikendab kunstiteose lõuendit ja võimendab valgusmängu veepeegeldusena. Installatsiooni loomise tehniline partner on Digital Sputnik, kelle innovaatilised valgustid on olnud kasutuses näiteks mitmete nimekate Hollywoodi filmide loomisel (teiste seas "Rogue One: A Star Wars Story", "Independence Day Resurgence", "Glass", "The Mandalorian", "Dune" jne).

Mariliis Kundla: "On olnud põnev eksperimenteerida seda tüüpi veekindlate valgustitega välisruumis ning just sellises mõõtmes, mis on esmakordne nii Spectra & Space'i kui ka Digital Sputniku jaoks. Selle kunstiteosega tahame äratada vaatajas uudishimu ning luua unikaalse hetke valguskunsti avastamiseks linnaruumis aasta kõige pimedamal ajal."

Vaata galeriid: