Ora

Ühe Michelini tärniga pärjatud Ora on hubane, vaid 23 kohaga restoran Helsingis, mis avas enda uksed 2017. aastal. 10-käiguline menüü, kust kunagi ei puudu Soome köögile iseloomulikud maitsed, vahetub iga kuue nädala tagant. Vaata lisa restorani kodulehelt.

Inari

Inari miksib Soome ja Aasia maitseid ja teeb seda lausa nii oivaliselt, et restoran on pälvinud ühe Michelini tärni. Külastajatele pauktakse 7, 9 ja 12 käigulist menüüd. Restoran sobib hästi ka taimetoidu austajatele. Seitsme-käigulise menüü hind on 70 eurot. Vaata lisa restorani kodulehelt.

Olo

Helsingi üks tunnustatumaid restorane Olo on teeninud Michelini tärni igal aastal alates 2011. aastast. Minimalistliku dekoratsiooniga Olo pakub Skandinaavia kööki, kus põhirõhk on kohalikul kodumaisel toorainel ja traditsioonilistel põhjamaa maitsetel. Menüü vahetub lähtuvalt aastaaegadest, pakkudes igal aastajal just neid saadusi, mis on sel hetkel värskelt saadaval. Vaata lisa restorani kodulehelt.

Grön

Gröni menüü on inspireeritud Soome loodusest ja aastaaegade vaheldumisest. Restoranis on valikus kaks neljakäigulist menüüd, millest üks on alati 100% vegan. Hinnad algavad 68 eurost. Restoranil on üks Michelini tärn. Vaata lisa restorani kodulehelt.

Demo

2003. aastal tegid kaks toidugurmaanist sõpra restorani, et pakkuda toitu, mis eristuks tavapärasest. Meestel see õnnestus, sest 2007. aastal teeniti enda esimene Michelini tärn, mida on siiani suudetud hoida. Valida saab nelja kuni seitsme-käigulise menüü vahel, hinnad algavad 65 eurost. Vaata lisa restorani kodulehelt.

Palace

Kui sa otsid traditsiooniliselt elegantset restorani valgete laualinadega, siis Palace on see koht, kus einestada. Menüüs annavad tooni modernsus ja rahvusvahelised maitsed. Restoran tegutseb juba 1952. aastast ning esimese Soome restoranina teeniti Michelini tärn juba 1987. aastal. Restoranist avaneb kena vaade Helsingi sadamale ja lahele. Vaata lisa restorani kodulehelt.

Allikas: Reisidiilid

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid