Millised on siis need kõige-kõige sõbralikumad linnad maailmas, kus tunned end tõeliselt oodatuna? Sellele küsimusele aitasid vastuse leida sajad tuhanded lugejad, nii et tegemist on vägagi usaldusväärse nimekirjaga.

Siia nimekirja mahub linnu kõikidelt kontinentidelt ja juba pilte vaadates tekib tahtmine neid külastada. Kas sina oled juba mõnes neist käinud? Millisesse neist tahaksid minna?

Noolega paremale liikudes saad teada, mis on maailma 15 kõige sõbralikumat linna ja saad nende kohta ka veidi teadmisi. Head lugemist!

Allikad: cntraveler.com, Reisijuhi arhiiv
Fotod: Shutterstock, Pixabay
See omapärane hispaanialik linn asub Loode-Mehhikos ja reisijate arvates on see paik, kus on lihtsalt suurepärased söögikohad ja ilmastikuolud. Lisaks leidub linnakeses palju tegevusi igas vanuses inimestele. Linn pulbitseb kohalikest ja ka neist mehhiklastest, kes on sinna tulnud puhkama. Kahtlemata leidub seal palju melu ja kuulda on rohkelt omapärast muusikat. Parim aeg linna külastamiseks on aprill, sest just sel hetkel õitseb taim nimega jacaranda, mistõttu on kogu linn kaunilt lillakas.

Foto: Shutterstock


Kuigi Austraalia linnad Sydney ja Melbourne saavad alati rohkelt tähelepanu, on viimasel ajal silma paistnud just Perth. Seal on rohkelt omanäoliseid söögi- ja ööbimiskohti. Inimesed on äärmiselt sõbralikud ja linnas on nii palju vaadata. Tegelikult hakkavad hingematvad vaated pihta juba sinna lennates lennukiaknast välja vaadates.

Foto: Pixabay


Göteborgis on kaunid amsterdamilikud kanalid, ent samas on linn rootsilik, kus muuseas paljudes kohtades pakutakse imemaitsvat tasuta kohvi. Paljude reisihuviliste arvates on Göteborg unustamatult kaunis sihtkoht, mille ilu ja milles elavate inimeste sõbralikkus käivad käsikäes. Loomulikult pakutakse linnas lisaks tüüpilistele bussituuridele ka unustamatuid paadituure, sest tegemist on jõgederohke linnaga. Göteborg sobib ideaalselt ka lastega peredele: seal on mitmeid lõbustusparke ja merekeskuseid, mis pakuvad pere pisematele suurt põnevust!


Foto: Shutterstock


Viimastel aastatel on saanud Portugalist eriti populaarne sihtkoht. Ära piirdu aga ainult Lissaboni või Portoga, sest külastada tasub ka Portugali keskel asuvat imekauni vanalinnaga Evorat, kus pakutakse imemaitsvaid roogi koos suurepäraste veinidega. Kui tahad näha midagi eriti kaunist, siis külasta Rooma akvedukti ja templit. Kui soovid aga tavapäratuid elamusi, tasub külastada luutemplit (Chapel of Bones). Luudega pole kaetud mitte ainult seinad, vaid ka sambad.

Foto: Shutterstock


Lühidalt öeldes on see üks imeline paik, kus pesitsevad rahu ja põnevad templid. Lisaks kõrbele leidub Chiang Rais ka kaunist rohelust. Õhtuti saad avastada lahedaid kohti ja nautida maitsvat tänavatoitu. Kui soovid reisile lisada pisut vürtsi, võiksid külastada ka vaid kolme tunni auto- või bussisõidu kaugusel asuvat Chiang Maid.

Wat Rong Khuni tempel Chiang Rais. Foto: PixabayUusmeremaalased on juba niigi teada-tuntud sõbralik rahvas. Põhjasaarel asuv linnake on aga veel eriti kuulus oma puhtuse ja mugavuse poolest. See on lihtne koht, kus on kõik, mida vajad, ent samas on seal mõnus ka seigelda. Pole oluline, kas soovid külastada Sky Towerit või hoopis Waiheke saart, igal juhul kohtad külalislahkeid ja abivalmis inimesi. Ühe reisija sõnul astus isegi bussijuht sõidukist välja näitamaks turistidele, kus nende sihtkoht asub.

Foto: Pixabay


Ühe külastaja sõnul on Angkor Wati templist nähtav päikesetõus nii kirjeldamatult kaunis, et seda ei saa võrrelda mitte millegagi. Teine reisihimuline lisas, et kambodžalased on nii ilusad ja toredad inimesed, et nad on lausa unustamatud. Turistidele räägitakse põnevaid lugusid oma elust ja neile tutvustatakse linna võlusid, kuid selle eest ei taheta mitte midagi vastu saada.


Angkor Wati tempel Siem Reapis. Foto: Pixabay


Riigi põhjaosas asuv Porto on külastajate hinnangul väga romantiline, poeetiline, intiimne ja boheemlaslik rannikulinn, millel on ilus hing ja kus iga turist tunneb end erilisena. Portos on rohkelt kauneid sildu, mille küljes ripub loendamatu arv tabalukke, millest paljudel seisab mõne armastajapaari nimi. Soovitatakse nautida Portos pakutavaid veine ja selle unustamatut atmosfääri.

Foto: Pixabay


Olenemata keerulisest poliitilisest olukorrast on Beirutis olnud alati rikkalik kultuur: seal peitub unustamatu kultuuripärand ühes ajaloo, kunsti ja omanäolisusega. Beiruti peetakse sihtkohaks, mis tõuseb tuhast nagu fööniks. Miks? Sealsete inimeste vaim on võimas ja võib-olla just seetõttu on Beirutist saadud kogemused unustamatud.

Foto: Shutterstock


Dublini pubid ja restoranid on täidetud kohalike ja turistidega, kelle peamiseks sooviks on nautida elu ja tähistada selle ilu. Reisijate sõnul on iirlased suurepärased seltsilised, sest nendega koos ei hakka mitte kunagi igav. Räägitakse põnevat juttu ja alati ollakse heas tujus. Lisaks oskavad kohalikud soovitada palju lõbusamaid külastuskohti kui oskab seda mõni keskpärane reisiraamat.

Foto: Pixabay


Malmöt saab iseloomustada märksõnadega “disain” ja “kunst”. See on linn, milles paiknevad imelised pargid ja sõbralikud kohalikud, kes kõnelevad vabalt ka inglise keelt. Samas leidub Malmös ka armsaid kohvikuid, kauneid poekesi ja imeilus teater. See on puhas ja viisakas linn ning sellesse on kõikidel enne toodud põhjustel lihtne armuda.


Foto: Shutterstock


Lugejate sõnul on see linn, milles valdab inimesi õnnelikkuse tunne. Halifaxis on euroopalikud tänavad ning kanadalikult viisakad ja sõbralikud inimesed. Linnas pakutakse paljudes kohtades vähki ja mereande, mis pärinevad otse Atlandi ookeanist. Kui sulle pakub huvi merega seonduv, siis Halifax on selleks ideaalne paik, sest võimalus on minna kala püüdma või vaadata, kuidas asjaarmastajad külma ilmaga jääl auke puurivad.

Foto: Pixabay


Lühidalt ja konkreetselt öeldes on tegemist lummava linnaga. Wellington on linn, mille ilu üle ei vaielda: seal on imeline rannajoon, sõbralikud inimesed ja tagatipuks hoolivad nad väga loodusest. Lisaks kõigele muule on Wellingtonis tunda ja näha jälgi maoori kultuurist.

Foto: Pixabay


Kuigi Kuang Si kosed võivad olla Luang Prabangi peamine vaatamisväärsus, siis ühe reisija sõnul muudavad linna imeliseks hoopis imekenad budistlikud templid. Luang Prabang on kaunis paik, mida pole veel suured turistidehordid vallutanud. Mõne reisija sõnul on Luang Prabang Kagu-Aasia ilusaim linn.

Wat Xieng Thong tempel. Foto: Shutterstock


Pole oluline, kas Tasmaania vüi Hobart ütlevad sulle midagi. Suurepäraseks paigaks piirkonna tundmaõppimiseks on reisijate sõnul Museum of the Old and New, mida külastades saab teada paljutki. Näiteks Austraaliasse saadetud vangide kohta. Reisihimuliste sõnul on Hobart imekaunis veeääres paiknev linn, mida on lihtne avastada ja kus pakutakse suurepäraseid mereande. Vali vaid restoran, millest avaneb imeline vaade merele ja naudi.

Foto: Shutterstock