SUUR GIID | Kõige soodsamad ja paremad kohad reisimiseks — igaks kuuks aastas!

 (10)
Kopenhaagen
KopenhaagenFoto: Shutterstock

Kus on soe ja odav jaanuaris, mille külastamiseks on märts parim aeg ja millistes maailma riikides käia suvekuudel puhkamas eelarvet lõhki ajamata? Millal käia New Yorgis, millal aga hoopis Hiina müüri vaatama sõita?

Aprill: KOPENHAAGEN, Taani

Maist oktoobrini on meist vaid lühikese lennu kaugusel olevas Kopenhaagenis kiire turismihooaeg, kui niigi võrdlemisi kallis linnas hinnad oma tippkõrguse saavutavad. Varakevadine Kopenhaagen on aga imeilus paik, kus juba saab teha pikki jalutuskäike, istuda välikohvikutes ja selle disainipealinna kauplustes suvist garderoobi täiendamas.
Kui aga minna aprillis, on keskmine hotellitoa hind 38% madalam, talvekülmad on möödas ja suvised turistidehordid ei ummista veel tänavaid.

Pärast nelikümmend aastat kestnud vaidlusi on Kristiaania elanikud kristianiidid Taani valitsusega kokkuleppele jõudnud, et vabalinn jääb püsima juhul, kui selle elanikud maa ja hooned riigilt välja ostavad. Vabalinna esimesed asukad - aatelised hipid olid maa-ala skvottinud ehk ebaseaduslikult oma valdusse võtnud ning nii nad seal siis ühises kommuunis elavad. Ka paljud hiljem lisandunud kristianiidid ei maksa riigimakse ega oma seaduslikku õigust Kristiaanias elada. Nüüd oli Taani riik nimetanud vabaduse hinna: seitsekümmend kuus miljonit taani krooni Kristiaania hoonete eest ja kuus miljonit krooni aastas renditasuks maa kasutamise eest. Oma neljakümnenda sünnipäeva eel puhkes Kristiaania võitlusse...LOE EDASI

Kopenhaagen Foto: Shutterstock