Homme toimub Ryanairi pilootide streik, tühistatud on 150 lendu. Reisijaid hoiti teadmatuses


Homme toimub Ryanairi pilootide streik, tühistatud on 150 lendu. Reisijaid hoiti teadmatuses
Foto: Pixabay

Homme toimub Ryanairi saksa pilootide streik, mis kuulutati välja vaid 12 tundi enne sündmust — loe lähemalt SIIT. Täna hommikul said Ryanairi 12. septembri reisijad e-kirja, kus teatati, et võib toimuda streik ja reisijatel on võimalus soovi korral oma lennuaega muuta. Nüüdseks on streigi toimumine kinnitatud, aga tuhanded reisijad ei ole infot kätte saanud või siis pole seda Ryanairi kirja kerge tooni tõttu piisavalt tõsiselt võtnud.

Ryanair kinnitas streigi toimumise alles pisut enne 17:00 Twitteris, kinnitades, et lennukompanii tegi kõik, et seda “ebavajalikku” streiki ära hoida. Alles siis said reisijad e-kirja infoga, et reis on tühistatud. Ryanair kinnitas, et reisijaid said info ka SMS-i teel, kuid Reisijuhi allika sõnul seda ei saabunud. Samuti levis sotsiaalmeedia kanalites postitusi, et informatsioon oli eksitav — lennujaamadest öeldi, et reis toimub, Ryanair aga saatis kirja, et see on tühistatud.

Tuhanded reisijad on teadmatuses, et nende lend on tühistatud, kuna informatsioon pole nendeni jõudnud. Arvata võib, et homme on oodata tormi Ryanairi lende opereerivates lennujaamades.

Reisijuhi allikas helistas hommikul pärast Ryanairi streigikahtlusega e-kirja saamist Riia lennujaama, et saada teada, kas lend toimub — vastati, et kõik on korras ja lend toimub. Hiljem tuli kiri Ryanairilt, et lend on tühistatud.

Ryanair kinnitas, et tehti kõik streigi ärahoidmiseks. See ei õnnestunud, aga kuna lennukompanii ilmselt lootis viimase hetkeni, et neil õnnestub streik peatada, jäid reisijad ilma olulisest informatsioonist.