Jõekruiiside omapärana peatuti iga päev erinevas linnas, sealjuures nägi Epp lisaks Nizhni Novgorodile ka vene linnu Gorodetsi, Jaroslavli ja Kaljazinit. Iga linn oli ise nägu - näiteks Gorodetsis pakuti kohalikuks hitiks kujunenud präänikuid ja Kaljazini sai paadiga sõita ümber vee alla uputatud kiriku.

“Ma jäin sellise veidike teistmoodi reisiga hästi rahule - lisaks iga päev eri linnas olnud ekskursioonile oli laeval lõppematu melu, õppisime bajaanimuusika taustal laulu ja tantsusamme, kohalikud olid väga-väga sõbralikud ja tegevusi laeval jätkus lõputult,” märgib Epp, kes ka järgmisel suvel kavatseb mõne Volga kruiisi ette võtta.

“Venemaa jõekruiisid on hinnalt mõistlikud ja sobivad ka hästi näiteks neile, kes algtasemel vene keel on suus ja soovivad veidi rohkem praktiseerida. Jõelaeva pardal saab nautida Volga jõe puhast loodust ning tutvuda paljude väikeste linnakestega,” lisas Epp. “Olime reisil kolmekesi ja saime kõik sellise elukogemuse ja elamuse, mida poleks uneski osanud oodata, olgu selleks siis näiteks kasvõi kohalike elurõõm ja mõnus vene keele praktika.” Volga jõgi pakub üllatusi igal kilomeetril - kohati meenutab ta laiuselt suisa merd, kohati sõidab kruiisilaev kitsastes kanalites ja läbib eestlase jaoks ohhoo! momendina mõjuvaid lüüse, mille sees tõstetakse laeva veetaseme abil rohkem kui kümne meetri kõrgusele. Palju on näha ka kallastelt kauneid vene külasid, kirikuid, inimesi telkimas ja igasuguseid muid toredaid ettevõtmisi, mis kaldal tehakse.

Estravel CruiseCentre’i pakutavad Volga jõekruiiside pikkused on erinevad, need algavad kolmest ja kestavad kuni 21 ööni. Saadaval on sajad erinevad marsruudid, saab valida meelepärase kruiisi väljumisega Peterburist, Moskvast või veelgi kaugemalt.

“Soovitatav on veidi aega võtta ka enne ja pärast reisi kohapealsetes linnades, näiteks Nizhni Novgorod on sellise retro-linnana väga ilus ja stiilne, samuti on seal Venemaa pikim köisraudtee üle Volga jõe, mis oli omaette kogemus,” lisas Epp, kes paar ööd enne laevaleminekut veetiski Nizhni Novogorodis. Kui reis Moskvas lõppes, vaatas ta veel Moskvas ringi, sõitis rongiga Peterburi ja jõudis veel ka sama reisi käigus Ermitaazhis ära käia.