Uuringus võrreldi luksushotellide, butiikhotellide ja luksuskuurortide kahekohaliste tubade hindu üle kogu maailma. Arvesse võeti eksklusiivsete hotellide soodsaim võimalik toa hind käesoleval suvel.

Uuringu tulemused näitasid, et kõige kallim hotell on Seišellidel asuv North Island Lodge, kus kahekohaline tuba maksab sel suvel veidi alla 6000 euro öö kohta.

“Maailma kõige luksuslikumad hotellid asuvad enamasti paikades, mis on tuntud eksklusiivsete turismisihtkohtadena. Näiteks Seišellide saarestik on üks abiellujate ja mesinädalate veetjate lemmiksihtkohti, kus käivad luksuslikku puhkust veetmas ka paljud Eesti reisijad. Mitmed luksushotellide esikümnesse kuuluvad hotellid asuvad ka Botswana Vabariigis Lõuna-Aafrikas,” kommenteeris Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson-Cruz.

Luksushotellide TOP 10 (odavaima võimaliku kahekohalise toa 1 öö hinnad 2017. a suvel).

1. North Island Lodge, Seišellid: 5982 €
2. Laucala Island Resort, Taveuni saar, Fidži: 4874 €
3. Khwai River Lodge, Okavango Delta, Botswana: 4028 €
4. Savute Elephant Camp, Chobe, Botswana: 4028 €
5. Eagle Island Camp, Okavango Delta, Botswana: 4028 €
6. The Brando, Tetiaroa saar Windwardi saarestikus, Prantsuse Polüneesia: 3375 €
7. Fregate Island, Seišellid: 3110 €
8. Clayoquot Wilderness Resort, Vancouveri saar, Canada: 2862 €
9. The Ranch at Rock Creek, Montana, USA: 2668 €
10. Le Dune, Forte Village Resort, Sardiinia saar, Itaalia: 2438 €

“Kuna Estravel on Balti riikide suurim hotelliagentuur, on meil loomulikult müügis hotelle igale maitsele, alates kahest tärnist kuni kuue tärnini. Edetabelis välja toodud luksushotelle ostetakse Eestis väga vähe, tean ainult kahte juhtumit viimase kahe aasta jooksul. Samas on rõõmustav trend see, et eestlased on hakanud kõige odavamate hotellide asemel küsima pigem häid hotelle. See näitab mitte ainult ostujõu, vaid esmajärjekorras teadlikkuse kasvu, sest sageli võib väike hinnavahe puhkuse kvaliteeti oluliselt tõsta. Paljud reisijad on saanud internetist broneerides negatiivse kogemuse ja pöörduvad tagasi professionaalide poole, kes pakuvad turvatunnet ja kogemust, ilma et klient selle eest lisaks maksma peaks,” lisas Ilisson-Cruz.

Estraveli Balti tootesuuna direktori Malle Pottsepa sõnul on Tallinna kallimad hotellid Hilton Tallinn Park, Swisshotel ja Sclössle.

"Hotellide hinnad sõltuvad nõudlusest ja on ajas muutuvad, aga kui vaadata laupäevaseid päevahindu augusti alguses, siis kõige luksuslikumates Tallinna hotellides võib leida järgmise hinnaga tube üheks ööks.

- Hilton Tallinn Park: presidendisviit, 3165 €
- Swissotel: presidendisviit, 1932 €
- Sclössle: presidendisviit, 1500 €
- Telegraaf: presidendisviit, 1200 €
- Radisson Blu Olümpia: presidendisviit, 1150 €
- Radisson Blu Sky Hotell presidendisviit, 1100 €"

"Päevahinnad on ajas muutuvad. Erinevate kampaaniate raames ning edasimüüjate kaudu on võimalik luksussviite ka soodsamalt broneerida. Ülejäänud Tallinna hotellide sviitide hinnad jäävad reeglina alla 500 €," lisas Pottsepp.