Euroopa kõige alahinnatumad sihtkohad, mis tegelikult suure elamuse pakuvad
Veebiportaal Harper's Bazaar koostas TOP 10 Euroopa sihtkohtadest, mis on küll huvitavad, kuid turistide poolt ilmselgelt alahinnatud. Edetabelis on ka kaks naabrit Soome lahe kaldal - Helsingi ja Tallinn.
Harper' s Bazaar nimetab neid kümmet sihtkohta sellisteks, mis jäävad reisiplaanidest tihti välja, kuid võiksid siiski kuuluda järgmise reisi sihtkohtade hulka. Tegemist on väljaande hinnangul kümne kõige alahinnatuma sihtkohaga Euroopas. Ja need kümme tihti tähelepanu alt välja jäävat paika on järgmised.
Mostar, Bosnia ja Herzegovina
Enamus turistidest satub sealkandis ikka Sarajevosse ja unustab teised ümbruses asuvad põnevad kohad. Üks neist on Mostar, kuhu rändavad tihti palverändurid. Seal asub ka kuulus Stari Most, kivist kaarsild, mis ühendab kaht keskaegset vanalinna. Parim aeg on minna südasuvel.
Kuulus Buda loss, Doonau kaldad ja sillad üle jõe on vaatamist väärt. Ühel pool jõge on Buda, teisel pool Pest. Mõlemal kaldal on avastamist kuhjaga, nii tänavatel kui söögikohtades.
Loe veel: Rikkad sugulased Balatoni äärest
Kes iganes esimesena Budapesti väikeseks Pariisiks nimetas, mõtles seda kindlasti komplimendina. Ent Austria võimu all elades võis see ungarlaste alaväärsuskompleksi ainult suurendada.
Keskaegse linnasüdamega ajalooline Šoti pealinn on kõige elavam augustis, kui seal algab maailma suurimate sekka kuuluv Fringe´i kunstifestival. Käi ära ka Edinburghi lossis üleval mäe otsas.
Tavaliselt käivad turistid mujalt maailmast siiakanti sattudes ära populaarses Stockholmis, kuid unustavad Helsingi. Harper's Bazaar soovitab Helsingi kaldapealseid ja häid põhjamaiseid söögikoht.
Portugali tähtsuselt teine linn kipub turistide külastusnimekirjadest põhjenduseta välja jääma. Douro jõe ääres asuv linn on omapärase arhitektuuriga, meeldejäävate vaadetega ja muidugi ka veinituristide oluline sihtpunkt. Minna tasub näiteks juunis, kui toimub Primavera muusikafestival.
Saksa piiri lähedal Aplides asuv muinasjutuline vanalinn on Unesco maailmapärandi nimekirjas. Baroksed kirikud ja rohelusse uppuvad pargid meenutavad mõnedele Mozarti muusikat, mõnedele stseene Disney multikatest, olenevalt vanusest ja huvidest.
Andaluusias ja selle pealinnas Sevillas elavad kõige kuumaverelisemad hispaanlased. Siin on sündinud flamenco, süüakse veini kõrvale tapast ja käiakse endiselt härjavõitlust vaatamas.
Loe veel: Sevilla ja kuldaja rokenroll
Andaluusia enam kui 700 000 elanikuga pealinn on olnud uhke, lausa ülevoolav nagu kohalikud flamenkorõivad kogu oma ajaloo vältel. Kivisse raiutud ajaloo kõrval teevad Sevilla tõeliselt imeliseks siinsed inimesed ja nende elustiil. Kuidas kuldaeg, kaasaeg ja rokenroll Guadalquiviri jõe kallastel kokku kõlavad, saab aimu juba paaripäevase visiidi jooksul.
17. sajandi idülli saab kogeda selles romantilises Belgia linnas: munakivisillutis, keskaegne vanalinn, kanalid, hoburakendid, poekesed ja pubid. Parim aeg külastuseks on jõulude paiku, siis on vähem turiste
Meie pealinnast soovitatakse kõigepealt keskaegset vanalinna, mis kuulub Unesco maailmapärandi nimekirja, häid stiilseid söögikohti ning kogeda vene- ja skandinaaviapärase kultuuri segunemist. Soovitatakse ka vanalinnas ja selle ümbruses palju jalgsi ringi kõndida.
Veronat teatakse kui Shakespeare´i Romeo ja Julia tegevuspaika. Kuid sellest hoolimata on linn tihti turistide reisiplaanidest välja jäänud - põhjendamatult. Külastatakse seal mõistagi üht olulisemat vaatamisväärsust Casa di Giulietta´t (nn Julia rõdu).