Krossireis Marokos Paris–Dakari ralli jälgedes

Vaata lähemalt Hind: 2990 €
Krossireis Marokos Paris–Dakari ralli jälgedes

&Moments Seiklusreisid

HIND: 2990 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

(28. märts – 5. aprill 2020)


 

KIRJELDUS:
• Maailma parimad off-road mägiteed Atlase mäestikus
• Paris-Dakari ralli legendaarsed rajad
• Sahara kõrbe off-road sõit liivadüünidel
• Marrakech – idamaine linn tuhande ja ühe öö muinasjutust
• Eksootiline ja vürtsikas Maroko ja Berberi kook

 

 

LISAINFO:
 

Paris–Dakari ralli teed
Paris-Dakari ralli on ammu juba teisele mandrile kolinud, kuid kunagised ralliteed on olemas, sõidetavad ja ülimalt nauditavad. Võtame need ette ja proovime ära!

 

Off-road Atlase mägedes
Atlase mäed on kõrged: tipud ulatuvad siin üle 4000 m. Meie reisil ulatuvad kõrgeimad mäekurud 3000 m peale. Enamus teid on siin nö piste’d. Ehk siis meie mõistes pinnaseteed. Kord kiviklibu, kord liiv, kord savi. Sõltub pinnasest ja sõltub ilmast. Üsna tihti kulgeb meie teekond mitmesajameetristes kanjonite sügavuses: võimsad seinad siin- ja sealpool, kohati selliselt et päikesevalgusel on asja siin vaid paariks tunniks.

 

Kivikõrbed, kuivanud järved ja kuivanud jõesängid – wadi’d
Kivikõrb ja kuivanud järvepõhi on see koht, kus saad oma kiiruse proovile panna! See on nagu lõputu kruusatee, 360-kraadi ja piirideta. Kuivanud jõesängid e. wadi’d on nagu hiiglaslikud kruusateed, kohati kehvasti hooldatud ;). Kruusavallid, kuhjunud kivikuhjad on siin looduslikeks takistusteks, kus oma oskused proovile saad panna. Enamus ajast on wadi’d kuivad, kuid lume sulamise aegu kohati ka üsna veerohked. Hoiame pöialt, et meil tuleb ette ka mõne wadi forsseerimist suurvee ajal!

 

Tuhande ja ühe öö muinasjutulinnad
Marrakech on idamaine muinasjutulinn oma parimal kujul. Mošeed ja minaretid, kust viis korda päevas hõigatakse maha kutset palvusele. Hektaritel laiuv Marrakechi souk e turg on koht, kust leiab kõike ja kus tingimise kunsti kiirelt selgeks saab. Sellele lisaks leiad siit mitmeid keskaegseid kuninglikke losse ja kindluseid ja õigupoolest iga majake vanalinnas õhkub idamaisest ajaloost. Linna keskväljakul – Jem el Fnaal – leiad muuhulgas ka kobrataltsutajad, muinasjutuvestjad ja muud imemehed.

 

Maroko köök
Maroko köök on mitmekülgne, idamaine, vürtsikas ja eksootiline. Selle tuntuimaks esindajaks on kuskuss (manna tüüpi nisujahu toode) ja sellel põhinevad road. Maroko köök on eksootiline ja põnev: lisaks meilegi tavapärastele vürtsidele, lisatakse siin toidule ohtralt kaneeli, tsitrusekoort, rosinaid, pähkleid ja muud sellist põnevat. Igapäevasel kuulub Maroko köögi juurde ka „Berberi viski“: tee mündiga ja ohtra suhkruga. Seda nauditakse aeglaselt, ohtrates kogustes ja iga ilmaga.

 

Tsiklid ja varustus
Mootorrattaid ja varustust on võimalik rentida koha peal. Renditsiklid on KTM 450 EXC Enduro või sarnased tsiklid.

 

Mugavused ja ööbimised
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Marrakech) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Kaugemates piirkondades: mägikülades ööbime külalismajades, kodumajutustes aga ka beduiinitelkides. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse saateautos. Toitlustamise eest on hoolitsetud: enduroreisi jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud hõrgutised ja seda kolm korda päevas.

 

Reisi raskusaste ja füüsiline ettevalmistus
Tegemist on enduroreisiga, mis on „raske“ raskusastmega. Et hakkama saada, peaksid omama eelnevat enduro või motokrossi kogemust. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 100-200 km, mis võtab koos kõigi peatustega aega 5-7 tundi. Olenevalt tee- ja ilmastikuoludest võivad mõned lõigud olla üsna tehnilised ning füüsilist pingutust vajada. Samas on tegemist matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Vajadusel on olemas ka koht saateautos.

 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
Reis saab alguse ja lõpeb Marakechi (IATA: RAK) rahvusvahelisest lennujaamast.