Rattareis Jordaanias. Surnumerest Punase mereni läbi rikka looduse ja ajaloo

Vaata lähemalt Hind: 1390 €
Rattareis Jordaanias. Surnumerest Punase mereni läbi rikka looduse ja ajaloo

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1390 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

17. - 25. aprill 2020


KIRJELDUS:
    • Hõlju Surnumere vetes ja naudi Punase mere mõnusid
    • Avasta aukartust tekitav iidne Petra
    • Veeda öö ulmelise Wadi Rumi kõrbe vaikuses
    • Vänta piibelliku prohvet Moosese jälgedes Madabas ja Nebo mäe jalamil
    • Naudi maitseterohket Jordaania kööki

 

 

LISAINFO:

 

Surnumeres hõljumine ja Punase mere mõnud
Me alustame oma matka Surnumere kallastelt ja lõpetame Punase mere rannas.  Surnumeri on madalaim paik maa peal –  üle 400 meetri allpool merepinda. Veesoolasuse järgi (31%) on ta teisel kohal peale Aral’i järve Djiboutis. Hõljumine Surnumeres on üks unikaalne ja lõbus kogemus (lisaks ka kasulik tervisele ja ilule), nn „must to do“ tegevus kõigile, kes seda veekogu külastavad. Ja hõljumine on just see õige sõna – „paksus“ vees ujumine ja sukeldumine on siin võimatu. Surnumere kallastel asub ka unikaalne Mujibi biosfääri kaitseala koos Jordaania nn Grand Canyon’iga. Selle karmid ja dramaatilised mäed, võimsad jõed ja hingematvad kuristikud muudavad selle piirkonna üheks Jordaania kõige populaarsemaks looduslikuks vaatamisväärsuseks.
Punane meri, meie rattamatka lõpp-punkt, on tuntud oma randade, imeliste korallide ja värviliste kalade poolest. Seda kõike saame nautida Aqaba’s, Jordaania ainsas sadamalinnas

 

Petra – ajalooline ja võimas
Jordaania lõunaosas asuv ajalooline kaljulinn-kindlus Petra oli ehitatud et kaitsta kohalike elanike rikkust, mis tekkis maksude kogumisest põhja suunduvatelt karavanidelt. Petra on kuulus nii oma nn kaljuarhitektuuri kui ka unikaalse veejuhtimissüsteemi poolest. Linna teine nimi on Roosa linn, mille ta sai kaljude värvi pärast. Petrat ümbritsevad võimsad mäed ja linna pääseb ainult läbi kitsa mägilõhe, mida nimetatakse Siq’iks.  Linna külastamine pakub unustamatut kogemust, mida veelgi rohkem võimendab päikese tekitatud valguse ja varjude mäng. Meie suundume Petrasse hobustel (mitte ratastel), mis kindlasti lisab natuke vürtsi meie matkale.

 

Ulmeline Wadi Rum
Koht, mille maastik meenutab kaugemat planeeti. Wadi Rum’i sageli kutsutakse ka Kuu oruks – selle fantastilise kujuga kaljude, värviliste mägede ja põnevate kivimoodustiste kombinatsioon loob täiesti ebamaise õhkkonna. Sellel „võõral planeedil“ saame imetleda vägevat päikeseloojangut ja veeta unustamatu öö üliselge tähistaeva all, täielikus kõrbevaikuses. Lisaks saame nautida kaamelisõitu ning näha ehtsat beduiinielu.

 

Madaba ja Nebo mägi
Meie rattamatka alguses sõidame piibelliku prohveti Moosese jälgedes Madabas ja Nebo mäe jalamil.  Madaba on tuntud ka oma suurepäraste Bütsantsi ja Umayyadi mosaiikide poolest, seal saab näha ka kuulsat Püha Maa 6. sajandi mosaiikkaarti. Nebo mäe jalamit peetakse aga prohvet Moosese matmispaigaks. Lisaks sellele avaneb mäelt imeline vaade allpool olevale orule ja Surnumerele.

 

Maitseküllane Jordaania köök
Geograafilise asukoha tõttu leidub Jordaania köögis Põhja-Aafrika, Lähis-Ida, Pärsia, Egiptuse ja Vahemere piirkonna mõjutusi. Leib, riis, lambaliha, oliivid ja oliiviõli, za’atar (maitsetaimede segu: tüümian, majoraan, pune, sumak, röstitud seesami seemned), jogurt, tahhiini, küüslauk, sibul, marjad, puuviljad ja köögiviljad, salvei ja piparmünt on vaid mõned erinevatest koostisosadest ja maitsetest, mida sisaldab Jordaania köök. Mõned road on meile juba üsna tuttavaks saanud, kuid kindlasti tasub neid nö originaalis ära proovida: falafel, hummus, shish kebab, kofta (hakkliha vorstikesed, mida küpsetatakse vardal), moutabel (vürtsikas baklažaani dipp).
 

Mugavused ja ööbimised
Reisil ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas. Ühe öö veedame kõrbes, telklaagris. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse autodega. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud hõrgutised ja seda kolm korda päevas, isaks veel puuviljapeatus.
Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel (kui see mõnel lõigul võimalik pole, siis teavitame sellest eraldi) ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.
Kui soovite reisi kaasa teha rendirattal, siis teatage sellest juba reisi broneerimisel. Kaasa võib võtta oma isiklikud pedaalid ning sadula, mida saab sobitada rendirattale. Kui teil on  mugavam oma varustusega sõita, võib kaasa võtta ka oma ratta. Sel juhul palume ratas eelnevalt põhjalikult hooldada ning vajalikud varuosad kaasa võtta. Palun konsulteerige eelnevalt Andmoments Seiklusreisid meeskonnaga.
 

Raskusaste: Keskmine
Jordaania rattareis on keskmise raskusastmega. See tähendab seda, et sa peaksid olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sellisel juhul saad sellel rattareisil kenasti hakkama! Eelnev mägijalgrattasõidu kogemus on abiks, kuid selle puudumine ei saa ka takistuseks. Eelkõige tuleb kasuks ratta valdamine ja seda eriti laskumistel. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 40-70 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Tõuse ning mõnevõrra keerulisi langusi tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama või seda kandma. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.
 

Reisi algus- ja lõppunkt
    • • Reis saab alguse ja lõpeb Ammani rahvusvahelises lennujaamas (IATA: AMM)