Kilimanjaro vallutamine. Mägimatk Aafrika “katusele”

Vaata lähemalt Hind: 2490 €
Kilimanjaro vallutamine. Mägimatk Aafrika “katusele”

&Moments Seiklusreisid

HIND: 2490 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

( 7. - 15. veebruar 2020)

 


KIRJELDUS:
•    Pane ennast proovile ja valluta Aafrika kõrgeim tipp – Kilimanjaro, 5895 m
•    Kõrgeim tipp, mis ei eelda erivarustust ja erioskusi
•    Matk mööda Rongai rada – ühte maalilisematest ja rahulikematest radadest Kilil
•    Meeliülendavad vaated tipust ja teel sinna
•    Kuus erinevat ja vaheldusrikast taimestikuvööndit, mida läbid matka jooksul

 

 

LISAINFO:


Aafrika katuse vallutamine
Kilimanjaro vallutamine ei ole oma raskuselt võrreldav Himaalaja tippude vallutamisega. Tegemist ei ole eliitklubi ettevõtmisega. Erinevatel andmetel ronib umbes igal aastal 25000-50000 inimest Kili otsa. Samas ei saa selle ettevõtmise tõsidust alahinnata: raskused valitsevad igal sammul. Alates rängast palavusest madalamatel kõrgustel kuni vihma, tuule ja lumeni kõrgematel tasemetel. Kõrgmäestikuhaigus on paratamatu nähtus sel matkal ja võib tabada tugevamaidki.
Vallutus ise-enesest on seda ettevõtmist väärt. Emotsioonid ja mälestused, mis sellest matkast jäävad, püsivad aastateks.
Matk ei vaja eritehnikat ja -oskusi
Kilimanjaro otsa ronimine ei ole tehniline - ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, ega ka mingeid erioskusi ronijalt. Küll aga eeldab ta piisavat füüsilist ja ka psüühilist ettevalmistust. Matka viimane osa on eriti nõudlik. Tipu vallutamine algab vara öösel, saatjateks külm, kõrgmäestikuhaigus ja eelnevate päevade väsimus. See matk eeldab nii füüsilist kui ka psüühilist vastupidavust.

 

Rongai rada
Kilimanjaro on mõnes mõttes saanud juba massturismiobjekti staatuse. Seetõttu on oluline vältida neid radasid, mis on liialt ülerahvastatud. Rongai rada saab alguse Keenia piiri lähedalt ja on üks vähemkülastatavaid. Maastiku- ja loodusvaated Rongai rajal on ehk parimad Kilimanjaro radadest. Plusspoolele tuleb lugeda ka selle, et tõusud Rongai rajal on lauged. Miinuspoolele tuleb kanda see, et siin ei praktiseerita reeglit „roni kõrgele, maga madalal“. Aga selleks oleme lisanud programmi ühe päeva aklimatiseerumiseks. Niimoodi tagame parima ja meeldivaima tulemuse kogu grupile. Esiteks on tõenaosus tippu jõuda selle tõttu suurem ja kindlasti on tõus selle tulemusel ka nauditavam.

 

Vaated matkal ja tipust
Vaated kogu matka jooksul ja eriti tipust on võimsad. Seda loomulikult siis kui ilmataat selleks eeldused loob. Oleme selleks teinud siiski kõik: planeerides matka kuivaperioodi ja tipuvallutuse täiskuuööle.

 

Erinevad maastikukomponentide vöötmed
Kilimanjaro asub kuues erineva maastikukomponendi vöötmes. See muudab kogu matka äärmiselt mitmekesiseks. Läbime vihmametsa, kõrbelaadseid piirkondi, põõsastikuga kaetud alasid ja lõpuks ka liustikku. Vaated ja elamused on garanteeritud.   

 

Mugavused ja ööbimised
Reisi algul ja lõpul ööbime mugavates ja isikupärastes lodge’ides, kus olemas kõik enesestmõistetavad teenused ning väike annus luksustki. Mägimatkal on ööbimine korraldatud telklaagrites. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas.

 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
Reis saab alguse ja lõpeb Kilimanjaro rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: JRO)