Via Dinarica matkareis – II osa. Jalgsimatk Montenegros

Vaata lähemalt Hind: 1390 €
Via Dinarica matkareis – II osa. Jalgsimatk Montenegros

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1390 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com


REISI TOIMUMISE AEG:

(6. - 14. september 2019)

 


KIRJELDUS:
    • Karm ja ilus Durmitori mäestik
    • Tara jõe võimas kanjon ning rafting Tara jõel
    • Piltilusad linnad: Dubrovnik ja Herzeg Novi
    • Montenegro avastamata mägipiirkonnad
    • Piltpostkaardi vaated Aadria merele Orjeni mäestikust

 

LISAINFO:
 

Via Dinarica, teine osa
Via Dinarica on matkaradade süsteem, mis kulgeb Balkani poolsaarel mööda Dinaari mäestikku (Dinaari mäed, Dinaari Alpid). Riikidest katab ta Albaaniat, Kosovot, Bosnia ja Hertsegoviinat, Montenegrot, Horvaatiat ja Sloveeniat. Käesolevas, Via Dinarica teises matkareisi osas katame Montenegro. Järgmistes osades järgmised riigid. Montenegros kulgeme esmalt rannikuäärses – Orjeni mäestikus ning seejärel põhjaosas asuvas Durmitori mäestikus.

 

Durmitori mäestik
Durmitor on kaljune, karm ja ilus. See on kindlasti üks Montenegro olulisemaid loodusmonumente. Mägede tipud on siin üle 2000 meetri, kõrgeim neist on Bobotobv Kuk 2523 meetriga. Siinsed mäed on lubjakivitekkelised. Seetõttu meenutavad nad veidi Dolomiitide mägesid. Durmitori üheks kaunimaks osaks on tema liustikujärved, nn „mägede silmad“ (gorske oči), kuhu ka meie matk meid viib. Need mäed ning sellega piirnev ala kuulub Durmitori rahvusparki. Siin mäestikus liigume Via Dinarica „valge raja“ aladel.

 

Tara jõe kanjon ja rafting sellel
Tara jõgi kulgeb Durmitori rahvuspargi põhjaosas, kus ta on moodustanud ühe maailma sügavamatest kanjonitest. See kanjon on 1300 m sügav ja sellega kõigest 200 m madalam kui Grand Canyon. Kõige paremaks mooduseks seda kanjonit vaadelda on sõit jõel. Seda teeme ka meie. Matkareis lõpeb poolepäevase raftinguga Taara jõe kanjonis!

 

Dubrovnik ja Herzeg Novi
Dubrovnik, hüüdnimega Aadria mere pärl, ei vaja palju tutvustamist. See on üks kaunemaid linnu maailmas ning tänapäeval kujunenud Horvaatia peamiseks turismimagnetiks. Meie reis algab ja lõpeb Dubrovnikus. Reisi viimase õhtu veedame ka siin ning see on hea võimalus puhkuse pikendamiseks. Kuid Aadria mere rannikul on veel hulganisti maalilisi ja sarmikaid llinnu. Üks nendest on Herzeg Novi Montenegros, kus veedame oma reisi esimese õhtu. Siin leiame keskaegsed kirikud, vaiksed linnaväljakud, kindlused, kitsad linnatänavad ning hulgaliselt söögikohti ja kohvikuid. Ning loomulikult Aadria meri, millega kohtume siin sopilise Kotori lahe näol.

 

Mägimajakesed ja avastamata maapiirkonnad
Montenegro turism keskendub peamiselt sealsele rannikule. Vähesed jõuavad sisemaale ning mägimatkamine on siin veel lapsekingades. Meie mägimatkal jõuame sellistesse avastamata piirkondadesse, kus veedame nii mõnegi öö külalislahke peremehe ja perenaise tiiva all. Siin saame maitsta ehedaid Montenegro rahvusroogasid ja kodusel teel valmistatud rakijat, Montenegro versiooni grappast.

 

Orjeni mäestik
Orjeni mäestik asub vahetult Aadria mere ääres, kust ta tõuseb kui müürina ligi 2000 meetri kõrgusele. Seda mäestikku iseloomustavad imepärased vaated sini-rohelisele Aadria merele ja Kotori lahele ning rannikul paiknevatele võluvatele linnadele. Mägimatkamine ei ole siin liiga populaarne, enamus turiste eelistab siin kandis rannal lebada ;). Seega saame siin liikuda vähekäidud radadel ja ehedas Montenegro maapiirkonnas. Orjeni mäestikus liigume Via Dinarica „sinise raja“ aladel.
 

Mugavused ja ööbimised
Saabumis- ja lahkumispäevadel peatume Herzeg Novis ja Dubrovnikus, korralikes turistiklassi hotellides. Mägimatka jooksul peatume erineva tasemega ööbimiskohtades: mägimajakestes-hüttides, külalismajades ning talus. Kõikjal on meil katus pea kohal, vaid viimase öö veedame telkides.  Ööbimiskohad on tagasihoidlikud, kuid kohaliku koloriidiga ja peremehe(naise) hoolitseva hoole all. Toad ei pruugi olla kahesed ning pesemisvõimalused on jagatud, samuti WC-d. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul on seda kolm korda päevas. Hommikusöök tihti tavapärane, lõunasöök on piknikuvormis, õhtusöögiks kohalikud hõrgutised. Päevadel, kus matkamist ei ole, on mõned söögikorrad meie poolt organiseerimata, et jätta mõningane valikuvabadus. Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh matka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms).
 

Raskusaste: Keskmine
Tegemist on jalgsimatkaga, mis on keskmise raskusastmega. Matk ei ole tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist. Eelnev mägede/matkamise kogemus pole vajalik. Mõni päevane matk on raskem, paljude tõusumeetritega. Teiselt poolt on ööbimised enamasti „katusega pea kohal“, mis kindlasti võimaldab paremat taastumist eelnevast päevast. Kõrgmäestikuhaigusega sa sellel reisil  kokku ei puutu. Reisi kõige kõrgemad punktid jäävad natuke alla 2000 m. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid alles 3000-3500 m juures. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 5-7 tundi.
 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
    • Reis algab ja lõpeb Dubrovniku rahvusvahelises lennujaamas (IATA: DBV)