Rafting Zambesi jõel, Zimbabwes. Seiklus ja looduselamus serveeritud kuumalt ja märjalt

Vaata lähemalt Hind: 1990 €
Rafting Zambesi jõel, Zimbabwes. Seiklus ja looduselamus serveeritud kuumalt ja märjalt

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1990 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG: 2. - 9. november 2019


KIRJELDUS:


• Majesteetlik Victoria juga
• Mitmepäevane seiklus, ehk safari Zambesi jõel
• Benjihüpped ja muud närvikõdi tekitavad seiklused
• Aafrika loodus ja loomariik: huvitavad kohtumised teel

 

LISAINFO:
Victoria juga
Victoria joal on mitmeid tiitleid: maailma suurim, võimsaim, ilusaim … Neid kõiki tiitleid väärib ta täiel määral. See kõik on siin siiski vähe ekspluateeritud turistide poolt, võrreldes oma „konkurentide“ Niagara ja Iguaçu jugadega. Põhjuseks on üsna kauge ja eksootiline asupaik. Selle tõttu oli ta ka eurooplasele pikalt teadmata-tundmata. Victoria joa avastas eurooplaste jaoks aastal 1855 D. Livingstone, kelle järgi on ka nimetatud linn Zambesi poolsel kaldal.

 

Pane ennast proovile vesisel seiklusel
Oma füüsise ja oskuse paned siin proovile peamiselt kahel moel. Üks on oskus toime tulla kärestikega (meie giidide professionaalsel toel) ja teine on jõud ja jaks, mis on vajalik päevaste distantside läbimiseks. Mõlemaga saad hakkama, kui oled piisavalt seikluslik ja tegeled aktiivselt spordiga.


Matkaelamus Aafrika looduse rüpes
Üks asi on matkamine ja telkimine koduse Eestimaa radadel ja teine on seda tehes Aafrika metsiku looduse rüpes. Öökulli huikamine vs. jõehobu möirgamine. Kodune männisalu vs. kuumava päikese eest varju pakkuv akaatsiapuu. Matkamine vs. safari. Safari tähendabki suahiili keeles retke või matka. Teel kohtame jõehobusid, mitmeid linnuliikide esindajaid, hea õnne korral ka krokodille ja muid Aafrika loomariigi esindajaid. Kõik see on kogu eluks meelde jääv elamus.


Benji ja muud seiklused
Kui väsitav seiklus seljataga, siis saad Victoria joa juures proovida erinevaid seiklusi, mis adrenaliinilaengut veelgi tõstavad. Võimalik on valida mitmete hulgast: näiteks sooritada benji hüpe või ujuda „Kuradi basseinis“, mõned meetrid Victoria joa servast eemal.


Mugavused ja ööbimised
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Reisi alg- ja lõpp-punktis: Victoria joa ääres ööbime lodge’ides, kus on olemas kõik mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, ujumisbassein, jms. Raftingu jooksul ööbime hästi varustatud telklaagrites. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud hõrgutised ja seda kolm korda päevas. Päevadel, mil viibime Victoria joa ääres, oleme osad söögikorrad jätnud reisijate enda muretseda, et jätta ka väikene valikuvõimalus.


Füüsiline ettevalmistus
Tegemist on veematkaga, mis on raske raskusastmega. Raskus seisneb kärestikest laskumise juures vajaliku tehnika valdamise ja füüsilise pingutusega. Samuti eriti matka lõpupäevadel vajaliku sportliku pingutusega vahemaade läbimiseks. Eelnev veematkamise kogemus ei ole vajalik, matk toimub professionaalsete veematkajuhtide juhatusel. Et hakkama saada, peaksid olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 6-8 tundi.


Reisi algus- ja lõpp-punkt:
Reis saab alguse ja lõpeb Victoria Falls’i rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: VFA)