Matkareis Etioopias. Mägimatk tsivilisatsiooni hälli

Vaata lähemalt Hind: 1590 €
Matkareis Etioopias. Mägimatk tsivilisatsiooni hälli

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1590 eurot

Tel.: +372 58 722 433
E-mail: info@andmoments.com

REISI TOIMUMISE AEG:

16. - 24. november 2019


KIRJELDUS:
    • Mägimatk UNESCO maailmapärandi radadel Simieni mäestikus
    • Traditsioonilised mägihõimud oma igapäevastes toimetustes
    • Rikkalik looma- ja taimeriik
    • Hingematvad vaated vulkaanilistele mägedele, orgudele ja kanjonitele
    • Etioopia kristliku arhitektuuri parimad näited ja keskaegsed kindlused

 

LISAINFO:


 

Simieni mäestik – UNESCO maailmapärand Aafrika südames
Simieni mäestik on kõrgplatoo Etioopia põhjaosas, mida lõhestavad orud ja kanjonid ning vulkaanilised mäetipud. Tänu omapärasele geoloogilisele tekkeloole on see ainupärane kogu maailmas. Järsud kanjonid, teravad mäetipud ning vahepealsetel aladel laiuvad ülesharitud maatükid garanteerivad elamused kogu matka ajaks. See unikaalne kooslus on ka põhjuseks, miks UNESCO on hinnanud selle kandi ühena esimestest maailmapärandi nimistusse.
 

Mägihõimud ja traditsiooniline eluviis
Ajalooliselt on see ligipääsmatu ala olnud Etioopia juutide pelgupaigaks kristlaste eest. Tänapäevani on see karm piirkond raskesti ligipääsetav ja seetõttu on inimesed siin säilitanud paljuski oma traditsioonilise eluviisi. Põllumajandus on siin peamine elatustava; karmide klimaatiliste tingimuste tõttu siin küllust aga ei leidu. Puu all magades banaan siin suhu ei kuku. Traditsioonilised, ringikujulised ja koonusega hütid on siiani kohaliku kinnisvaraarenduse tippsaavutuseks..
 

Rikkalik looma- ja taimeriik
Eraldatus ja erinevatest kõrgustest tulenev klimaatiline vaheldus muudavad siinse taime- ja loomariigi omanäoliseks ja vaheldusrikkaks. Erinevatel kõrgustel esinevad omad, teistest erinevad mikrokooslused. Siinse taimestiku kõige iseloomustavamaks esindajaks on hiiglaslik Lobelia, mis võib kasvada kuni 10 m pikkuseks. Kulub kuni 20 aastat selle taime idanemisest õitsemiseni, misjärel taim sureb. Loomariiki esindavad muu hulgas paavianid, Etioopia hundid ja Walya kaljukits. Seda kõike on võimalik kogeda vabas looduses, mägimatka jooksul.
 

Etioopia kristlik arhitektuur ja keskaegsed kindlused
Reisi jooksul teeme põgusad peatused Gondaris, mis oli kunagi Etioopia pealinnaks. Tänu sellele ajaloole leidub siin vanu kuninglikke hooneid: losse, kindlusrajatisi jms. Kuna Etioopia on üheks vanimaks kristlikuks riigiks maailmas, siis tänu sellele ka ajaloolisi kirikuid jm sakraalehitisi. Lühike Itaalia okupatsioon on jätnud ka oma jälje kesklinnale: paljud sealsed hooned – villad ja ametiasutused – on itaallaste ehitatud ja järgivad Itaalia arhitektuurikunsti stiili.
 

Mugavused ja ööbimised
Meie reisil kogetav mugavuse tase on võrdelises seoses kohtadega, mida külastame. Linnades (Addis Ababa ja Gondar) ööbime mugavates turistiklassi hotellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC hotellitoas, keskne asukoht. Mägimatkal on ööbimine korraldatud telklaagrites. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse muuladel. Toitlustamise eest on hoolitsetud: kui ööbime telkides, siis on peakokaks meie giid.
 

Raskusaste: Keskmine
Tegemist on jalgsimatkaga, mis on keskmise raskusastmega. Matk ei ole tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist. Eelnev mägede/matkamise kogemus ei ole vajalik, kuid tuleb kasuks. Kõrgmäestikuhaigusega võib selle reisil kokku puutuda, kuid tõenäoliselt mitte väga raskel kujul. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 4400 m. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Kuna üle 4000 m viibime vaid lühikesel perioodil, siis tõenäoliselt kõrgmäestikuhaigus sind raskel kujul ei taba, kuid valmis tuleb olla. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 6-10 tundi.

 

Reisi algus- ja lõpp-punkt
    • Reis saab alguse ja lõpeb Addis Ababa rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: ADD)