VIDEO: Jaapanis on saar täis sõbralikke jäneseid

 (21)

Okunoshima ehk "Jäneste saar" (Usaga Jima) on Jaapanis tõeline jäneste paradiis - neid söödetakse, kasvatatakse ja lõpuks nunnutatakse ka turistide poolt.

Okunoshimal elab sadu küülikuid ja vaatamata saare süngele ajaloole on praegu see populaarne sihtkoht turistide jaoks. II Maailmasõja ajal toodeti seal keemiarelva ja praegused nunnud loomad olevat nö katsejäneste järeltulijad. Ülisalastatud ja kaartidelt kustutatud maatükil said loomad peale sõda rahus paljuneda, kuni nad avastati turismitööstuse poolt. Kuid on ka teine teooria, argisem: 1970ndate alguses tõid küülikud saarele hoopis kooliõpilased, kes tahtsid nad seal vabaks lasta.

Igatahes ahistavad nüüd saarel vabalt ringi lippavad küülikud heameelega karjakaupa krõbinakottidega ringi liikuvaid turiste, ei karda eriti inimesi ja võtavad külastajaid ära nii saarel asuvalt keemiarelvamuuseumilt kui golfiradadelt. Jaapanlastel on nunnud loomad üks oluline argument mõne sihtkoha külastamiseks.

Selliseid loomaparadiise on mujalgi. Taiwanis tegutseb näiteks hääbuvas kaevandusasulas üks kuulus kassiküla, mis on aidanud külakesel elus püsida nunnusid loomi otsivate turistide abiga. Bahama saartel on aga rand, kus ujuvad ringi seapõrsad. Legendi järgi olevat need merre visanud meremehed, kes tahtsid sead pärast nahka panna, kuid loomad ujusid minema ja hakkasid saarel iseseisvat elu elama. Teise versiooni järgi on ujuvad sead toodud saarele proosalisemal põhjusel - et turiste ligi meelitada.

Seotud lood:

Samamoodi on ligimeelitamiseks loodud kassikohvikuid, Puerto Ricos asub ahvide saar, USA-s Virginias metsikute hobuste saar, Indias rottide paradiis ehk Karni Mata tempel jne.

Nii aga näeb välja jäneste elu Jaapanis, jäneste saarel:

Saarele pääseb 12-minutise praamisõiduga. Seal asub hotell, golfirada, telkimisala, muuseum ning muidugi karjade viisi jäneseid: oletatavalt üle 700 isendi.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.