Tenerife reisijuht: mida teha, kuhu minna


Tenerife reisijuht: mida teha, kuhu minna
Los Cristianose rand, Tenerife.FOTO: DESIREE MARTIN, AFP

Tenerife reisijuhi koostanud Andrea Montgomery on kohalik ekspert, kes teab soovitada, kuidas saarele kohale jõuda, mida teha ja kus ööbida.

Miks minna

Esimeseks põhjuseks, miks puhkajad Tenerife randadele kogunevad, on muidugi ilm. Siin on peaaegu alati garanteeritud soe ja päikesepaiste. Kohalik rahvas on alati rahulik ja peresõbralik.

Enamus puhkajaid suundub saare edelaosa kuurortidesse: Los Cristianos, Playa de las Americas ja Costa Adeje pakuvad enamuse saare majutusvõimalustest. Los Cristianos on natuke vaiksem ja rahulikum ja meelitab sellepärast just vanemaealisi puhkajaid. Oma "kõigile ligipääsu" poliitikaga on see hea valik ka puuetega inimestele.

Playa de las Americas on kõvasti pingutanud, et oma mainet parandada. Klišeelikud turistipoed ja väsinud tänavailmed on asendunud brändipoodide ja jalakäijate promenaadidega, praegu meelitab saare endiselt populaarseim kuurort peamiselt peresid ja paare.

Costa Adeje on Tenerife uus särav kuurort ja saare kõige luksuslikum valik. Selle nelja- ja viietärnihotellid, nooblid väikepoed ja klanitud rannad on nagu paljude inimeste helesinine unistus Tenerifest.

El Médano kuurort, mis asub saare kaguosas, on pidevalt ookeanituulte meelevallas ja meelitab kohale surfareid.

Los Gigantes läänerannikul on eraldatud koht tohutute kaljude otsas, pakkudes lõunapoolsetele kuurortitele rahulikumat alternatiivi. Playa San Juan ja traditsiooniline kaluriküla Alcalá näitavad ehedat Tenerife saareelu, naabruses käib ka luksuslike hotellide väljaehitamine.

La Orotava orus kohtab viinamarja- ja banaaniistandusi, põhjaosas asuv Puerto de la Cruz pakub madalamaid temperatuure ja rohkem niiskust talviste vihmahoogudega, olles kui vastand kõrbelikult kuivale lõunarannikule.

Kuum ja kuiv saare pealinn Santa Cruz on populaarne kruiiside peatuskoht. Seal peatuvad igal aastal rohkem kui pool miljonit kruiisituristi. Talvepuhkuse teevad ideaalseks selle linna kaubandusasutused, botaanikaaiad, kunstigaleriid, paleed, head restoranid ja Las Teresitase rand.

Millal minna?

Kuna Tenerife ilma võib nimetada igaveseks kevadsuveks, siis pole olemas halba aega, millal saarele ei tasuks minna. Novembris ja veebruaris-märtsis võib küll natuke vihma kohata (eriti põhjarannikul). Kõrghooaeg on jaanuarist lihavõteteni.

September on hinna poolest üks soodsamaid aegu külastamiseks, kuna hinnad pole tõusnud veel tipphooaja kõrgustesse.

Kuidas kohale jõuda

Kõik lennud saabuvad Tenerife Lõunalennuväljale. Transport lõuna- ja edelarannikule võtab 15-30 minutit ja Los Gigantesesse 40 minutit. Puerto de la Cruzi sõidab 50 minuti kuni tunniga (buss number 343 väljub iga tunni tagant). Buss nr 111 Los Cristianosesse ja Playa de Las Americasse väljub iga poole tunni järel.

Taksod (officialtaxitenerife.com) Los Cristianosesse maksavad 31 eurot; Playa de Las Americasse 34 eurot; Costa Adejesse 36 eurot; Los Gigantesesse 58 eurot; Puerto de la Cruzi ligi 100 eurot.

Ühistransport

Tenerifel on väga hea bussitransport, mida opereerib Titsa (Titsa.com). Bussid väljuvad ja saabuvad täpselt ning katavad liinidega hästi suurema osa saarest. Salongid on puhtad ja korras.

Kohati on bussiliiklus hõre, näiteks Teide rahvusparki või mööda läänerannikut.

Autorent

Oma autoga saart avastada on kõige mugavam. Korralik rannamaantee ümbritseb kaht kolmandikku saarest, sisemaal on aga teed tihti väikesed ja vähese liiklusega.

Autorent on soodsa hinnaga ja enamus autosid on vähem kui kaks aastat vanad. Kõik tuntumad rendifirmad on esindatud: Hertz, Avis, Europcar, Autoreisen hindadega alates 100 eurost 150 euroni nädala eest. Kohalik agentuur on veel Cicar (Cicar.com).

Taksod

Taksomeetriga varustatud taksod on hea valik lühemateks sõitudeks.

Reisinipid

- Odavam on osta sigarette ja alkoholi saarel koos kohaliku maksuga kui lahkudes lennujaama tax-free poodidest.
- osta ettemaksukaart "bono" lennujaama saabuvate lendude saalis asuvast Alpispa poest ja võid selle 15- või 25-eurose kaardiga saada bussireisidelt allahindlust kuni 50 protsenti.

Hea teada

Valuuta: euro; enamus kaubandusasutusi ja hotelle aktsepteerivad krediit- ja deebetkaarte. Samuti on asulates piisavalt pangaautomaate.
Turistiinfo: webtenerife.com ja todotenerife.es on Tenerife turismiameti veebilehed.
Hädaabi: 112. Operaaturid saavad aru hispaania, inglise ja saksa keelest.

Loe veel - Hispaania