Rhodose reisijuht


Rhodose reisijuht
Foto: (CC) Karel Jakubec

Kreeka ekspert Marc Dubin jagab nõuandeid Rhodose parimate vaatamisväärsuste ja transpordi kohta. Rhodos on tuntud eelkõige oma randade poolest, ent ka iidseid varemeid ja losse on siin avastamiseks piisavalt. Dubin on kirjutanud Kreekast juba kolm ning Küprosest kaks aastakümmet. Tema sulest on ilmunud mitu raamatut, sealhulgas reisijuhid „Rough Guide to Greece”, „The Greek Islands” ja „Cyprus”. Ta on kirjutanud ka Kreeka köögist, muusikast ja kinnisvarast.

Miks minna

Rhodos on paljude puhkajate lemmik ning selleks on ka põhjust. Saarel on kilomeetritepikkused rannad, metsadega kaetud mägine sisemaa, ristirüütlite lossid, freskodega kaunistatud kirikud, Vahemere üks kauneimaid keskaegseid linnu ning kaheksa kuud aastas särab seal päike.

Heal turismiaastal külastab saart miljon turisti, kui mitte arvestada kruiisireisijaid, kes peatuvad siin vaid lühikest aega. Malta ordu ja osmanite järjestikuste pingutuste tulemusena püstitatud ja müüridega ümbritsetud Rhodose vanalinn võeti teenitult UNESCO maailmapärandi nimistusse. Linn avaldab muljet liivakivist arhitektuuriga, üle munakivitänavate kaarduvate tugipostide ning eksootilistest minarettidest ja palmidest moodustunud siluetiga.

Kuidas kohale jõuda

Sõit lennujaamast linna: uuest ja vanast terminalist koosnev Diagorase lennujaam (enamik rahvusvahelisi lende maandub uues terminalis) asub läänerannikul asuvast kesklinnast umbes 15 km kaugusel edelas. Kahe terminali ja kesklinna vahel sõidab buss (6.30–24.00), pilet on veidi alla 2 euro. Taksosõit linna maksab 20 eurot.

Praamiga: Rhodosel maabuvad paljud praamid teistelt Dodekaneeside saartelt, Kreetalt ja Küklaadidelt ning ka Pireusest. Peaaegu kõik laevad, sh kruiisilaevad maabuvad Kolónas, mis on Rhodose linna kolmest sadamast keskmine ning asub otse linnamüüride kõrval.

Kuidas liikuda

Bussid: Rhodose bussiühendus on ära jagatud kahe ettevõtte vahel. Bussimarsruudid algavad uue turu juurest. KTELi (tel 00 30 224 102 7706) bussid väljuvad tihti ja sõidavad mööda idarannikut alla Lõuna-Rhodosele; RODA (tel 00 30 224 102 6300) korraldab bussiühendust kogu läänerannikul.

Motorollerid: neid ei maksa niisama kergekäeliselt rentida. Saar on ühest otsast teise 100 km pikk ja teeolud on ohtlikud. Seda surmaruletti ei tasu mängida, kui väga kogenud pole.

Autorent: see on taskukohane broneerimislehekülje kaudu. Kohalik ettevõte, millega võib võtta ühendust ka alles saarele saabudes, on Drive-Budget (tel lennujaamas 00 30 224 108 1011, tel kesklinnas 224 102 1690; www.driverentacar.gr), mis on tuntud oma tehingute sujuvuse ja sõidukite suurepärase seisukorra poolest.

Kus ööbida

Rhodose parimad majutusasutused on vanalinna restaureeritud külalistemajad ja Faliráki või Líndose lähedal asuvad luksuskompleksid. Need variandid on palju moodsamad kui tavalised rannaäärsed magalad.

Hotell Lindian Village
8 punkti 10st

Ranna ääres asuv bangalohotell on leidlikult ehitatud kunstlikule ojale ja pakub täiuslikku romantilist pelgupaika. Hotell asub hoolimata nimest siiski Líndosest kaugel.

Asukoht: Lárdose piirkonnas Glýstra abaja kõrval
Veebilehtwww.lindianvillage.gr
Hind: alates 190 eurot öö.

Hotell Andreas
7 punkti 10st

Vanalinna külalistemajadest kõige külalislahkem ja parima hinnaga. Hotell asub rekonstrueeritud türgipärases hoones linnamüüri kõrgeima osa lähedal. Vaade terrassilt on võrratu.

Asukoht: Omírou 28D (Omírou põiktänav)
Veebileht: www.hotelandreas.com
Hind: alates 80 eurot öö.

Loe veel - Kreeka

Loe veel