Miami linnapuhkuse reisijuht


Miami linnapuhkuse reisijuht
Foto: (CC) Marc Averette

Lucie Young toob oma kõikehõlmavas reisijuhis välja Miami huvitavaimad atraktsioonid. Young on elanud Ameerikas aastast 1991. Ta kirjutab regulaarselt Telegraph's Saturday magazine’ile ja The Telegraphi reisirubriikidesse ning on teinud palju koostööd ka New York Timesile. Talvel on Miami Beach Ameerika silmapaistvaim kuurort ning moeteadlike newyorklaste lemmikpaik.

Foto: (CC) Marc Averette

Miks minna

Miami on Ameerika üks põnevamaid uusi linnu. Mitte kuigi kaua aega tagasi oli ta modernne vaste Metsikule Läänele (loe lisa Gerald Posneri raamatust „Miami Babylon”). Tänapäeval peab Miami end oma muuseumide, esinemispaikade ja üritustega (nagu Ameerika esimene nüüdisaegse kunsti näitus Art Basel Miami) kõige olulisemaks kultuurikatlaks Põhja- ja Lõuna-Ameerika vahel.

Miami Beachile on tekkinud uued moodsad rajoonid, nende hulgas Design District (parim boutique’ide ja restoranide koht) ning Wynwood (kiiresti arenev kunstigaleriide piirkond). Mitmed stiilsed hotellid linnas paiknevad 20. tänava põhjaosast kuni Fontainebleau hotelli lähedal oleva 40. tänavani. 25. tänavast põhja poole jäävate kohtade miinuseks on see, et sealt ei ole enam lihtne kõndida tagasi peamiste poodide ja restoranide juurde.

Millal minna

Seotud lood:

Talvel on Miami Beach üks Ameerika armastatumaid kuurorte ning njuujorklaste meelispaik. Ka kõige külmematel kuudel on ilm idülliliselt soe, jäädes 25 kraadi kanti. Linna ligi 12 km pikkune valge liivaga rand on talviti rahvarohke, eriti Art Deco piirkonnas asuva South Beachi (SoBe) kandis. Suvel võib leida häid hotellipakkumisi, aga ilm on siis palav ja niiske. Samuti kestab 1. juunist kuni 30. novembrini Floridas orkaanihooaeg.

Sõit lennujaamast linna

Taksosõit Miami rahvusvahelisest lennujaamast (www.miami-airport.com) Miami Beachile maksab 32 dollarit ning kestab 20 minutit. Odavam variant on "süstikbuss" (tel 001 305 871 2000; www.supershuttle.com) ehk väikebuss, millega sõitmine maksab 22 dollarit ning sellega võtab lennujaamast South Beachile sõitmine aega juba 40–60 minutit. Juhul, kui ei ole kiire ja reisite ilma suure pagasita, võib linna sõita ka uue Airport Flyeri bussiga (www.miami-airport.com/bus_and_rail_info.asp), mille ühe otsa pilet maksab 2,30 dollarit. See on ekspressbuss, mis väljub lennujaamast iga päev ajavahemikus 6.00–23.00 ning peatub Collinsi avenüül (Collins Avenue) 41. tänava ja Lincoln Roadi vahel. Paljudel suurtel hotellidel on ka oma väikebussid, mis külastajaid lennujaamast toovad ja sinna viivad.

Kruiisid

Laevad dokivad Miami sadamas (www.miamidade.gov/portofmiami), mis on hetkel maailma üks hõivatuim ja suurim kruiisilaevade sadam. See paikneb Biscayne’i lahes asuval Dodge’i saarel ning on ligidal nii Miamile kui ka Miami Beachile.

Taksod ja autoüürifirmad (viimased viivad reisijad tasuta sadamast oma autolaenutuspaika) on olemas igas terminalis. Rongid ja bussid sõidavad sadamast regulaarselt, sealhulgas Metrobus, Metrorail ja Metromover. Osta saab laaditava Easy ühistranspordikaardi (võrreldav Tallinna ühiskaardiga) ning seda on võimalik kasutada kõigis kohalikes bussides ja rongides (www.miamidade.gov/transit/).

Kruiisifirmasid on palju, aga tuntumad on Carnival (tel 001 888 227 6482; www.carnival.com), Royal Caribbean (tel 08 44 493 4005; www.royalcaribbean.com) ja Celebrity Cruises (tel 08 44 493 2043; www.celebritycruises.com). Täielikku nimekirja saab vaadata veebilehelt www.telegraph.co.uk/cruise.

Kuidas liikuda

Jalgrattad: South Beachis on jalgrattad ja tasakaaluliikurid populaarsed liiklusvahendid (mõned hotellid pakuvad ka kruiisirattaid). Rannas on Deco Bike’i 85 automaatset rattalaenutuspunkti (www.decobike.com). Tunni hind on 6 dollarit ja päeva hind 24 dollarit (Deco Bikes ei anna kaasa kiivrit ega rattalukku). Kui on soov laenutada korralik hübriidratas koos kiivri ja lukuga või tasakaaluliikur või rulluisud, siis parim firma selleks on Bike and Roll (tel 001 305 604 0001; www.bikemiami.com, asukohaga 210 10th Street või 1655 James Avenue (Lincoln Roadi lähedal). Hinnad algavad 15 dollarist päevas.

Bussid: sõidavad ranna ulatuses mööda Collinsi avenüüd ja piletihind on 2 dollarit. Reisiplaneerimise nõu saamiseks helistage numbril 001 305 770 3131.

Taksod: tänavalt on neid raske püüda, seega paluge oma hotellil takso tellida.

Autorent: hea idee on rentida auto, kui on plaanis teha linnast ühepäevaseid väljasõite, aga üksnes rannapuhkuse puhul pole sel mõtet. Parkimine Miami Beachil on keeruline ja kulukas, samuti võivad hotellide öised parkimistasud olla väga kallid (need tuleks enne täpselt järele uurida). Kui otsustate ikkagi autoga sõita, siis Ameerika tuntud autorendifirmad (Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National, Payless ja Thrifty) on kõik esindatud Miami rahvusvahelises lennujaamas.

Kohalikud seadused ja tavad

Kandke juhiluba ja passi alati kaasas, sest politsei võib teid iga hetk kinni pidada. Punase fooritule ajal tohib paremale pöörata, aga enne peatuge hetkeks ja veenduge, et ei oleks vastutulevat sõidukit või märki, mis keelab punase tule ajal paremale pöörata (No turn on red).

Enamikus Ameerika linnades tuleb auto parkida õigele poole teed esiotsaga liikluse suunas, muidu võib trahvi saada. Auto peaks parkima tuletõrje veevõtukohast vähemalt 15 jala kaugusele.

Hea teada

Miami Beachi turismiinfokeskus: 001 305 672 1270, www.miamibeachguest.com, 1920 Meridian Avenue, Miami Beach
Hädaabinumber: 911
Liiklusinfo: 511
Teadetetelefon: 411
Valuuta: USA dollar
Suunakood: Eestist Miamisse helistades valige kõigepealt 001 305 ning seejärel seitsmekohaline telefoninumber. Miamis helistades valige 305 ja seejärel telefoninumber.

Loe veel - Florida