Las Vegase linnapuhkuse reisijuht


Las Vegase linnapuhkuse reisijuht
Foto: Kaido Einama

Sara Benson jagab oma reisijuhis teavet selle kohta, miks, kuidas ja millal Las Vegasesse reisida. Benson on kirjutanud oma Ameerika lemmiklinnast Las Vegasest National Geographic Traveleri rubriigis „Places of a Lifetime” ja Lonely Planetis. Samuti on ta kõrgelt hinnatud mobiilse reisirakenduse „Viva Las Vegas, Baby!” autor. Las Vegas kui algselt Metsiku Lääne kauboilinn muutus 20. sajandi keskpaigas gängsterite peidukohaks, kus ka sellised staarid nagu Elvis viitsid koos šõutüdrukutega lõbusalt aega.

Foto: Kaido Einama

Miks minna

Põnev ööelu ja glamuursed kasiinohotellid tõmbavad ligi rahvamasse kogu maailmast, aga mitte ainult kasiinodes mängima ja teisi vahtima. Las Vegases serveerivad tippkokad rahvusvahelisi roogi ning luksushotellid, moodsad poed, kunstigaleriid ja šikid klubid meelitavad kohale isegi mängumaailmas täielikke võhikuid, kes ei tee majal ja mastil vahet.

Kuna kasiinodes puuduvad kellad, siis pole ka ööelul lõppu ning patulinn on ärkvel koiduni. Võite jalutada ringi sametistest köispiiretest üliuhkes salongis, rüübata kokteili katusebaaris tähtede all või vaadata mõne superstaari lavasõud.

Voodist võib tõusta just šampanjaga hommikusöögi ajaks ja seejärel basseini äärde päikese kätte peesitama minna. Las Vegas on loodud argipäeva üksluisuse eest põgenevatele elunautijatele.

Algselt Metsiku Lääne kauboilinn Las Vegas (hispaania keeles tähendab see sõna niitusid) kujunes 20. sajandi keskpaigaks gängsterite peidukohaks, kus šõutüdrukutega veetsid aega tuntud inimesed, näiteks Frank Sinatra oma seltskonnaga ning sellised staarid nagu Marilyn Monroe ja Elvis. Lisaks ka tähtsad isikud nagu JFK.

Iga uus ehitusbuum on olnud eelmisest suurem ja parem. Panuste tegemine Las Vegase peatänava Stripi kasiinodes jätkus hoogsalt ka viimase USA majanduslanguse ajal.

Millal minna

Las Vegas on aastaringi sobiv reisisihtkoht, sest kasiinouksed ei sulgu iialgi, isegi jõulude ajal mitte. Kevad ja sügis on külastamiseks siiski parim aeg. Suvel võivad kuumus ja niiskus olla lämmatavad, kuid samas on see Las Vegase seksika basseinihooaja tippaeg.

Talv on tavaliselt külm ja vihmane, aga lund sajab üksnes linnast välja jäävates mägedes. Vana-aastaõhtu on aasta tähtsündmus, mil tubade hinnad kerkivad taevastesse kõrgustesse ning iga viimane kui hotell on välja müüdud.

Sõit lennujaamast linna: taksosõit Las Vegas Stripile maksab 15–20 dollarit, kesklinna 20–25 dollarit ning lisaks jootraha (10–15% kogusummast). Nõudke, et taksojuht sõidaks mööda peatänavaid, et vältida pettuse ohvriks langemist, kui Stripile jõudmiseks kasutatakse pikemat teed läbi I-15 tunneli. Lennujaama süstikbussid on aeglasemad, aga odavamad: ühe otsa pilet maksab umbes 7 dollarit.

Kuidas liikuda

Jalgsi: Strip (Las Vegas Boulevard) on ligi 6,5 km pikk, aga peamised atraktsioonid asuvad 3 km pikkuse Flamingo avenüü ääres, kus on mugav jalutada.

Taksod: nende püüdmine tänaval on ebaseaduslik. Taksot saab võtta kasiinode, hotellide või kaubanduskeskuste juurest. Sõidutasu algab 3,30 dollarist ja iga miili eest tuleb maksta 2,60 dollarit (lennujaama lisamaks 1,80 dollarit). Sõit Stripi ühest otsast teise või Stripi ja kesklinna vahel maksab liiklusest olenevalt alla 20 dollari (koos jootrahaga).

Bussid: kahekordsed Deuce’i ja SDXi ekspressbussid sõidavad Stripi ja kesklinna vahel 24 tundi päevas, aga teenus võib olla aeglane. Kahetunnine pilet maksab 6 dollarit (päevapilet 8 dollarit, kolme päeva pilet 20 dollarit; tel 702 228 7433, 800 228 3911; www.rtcsouthernnevada.com/transit).

Linnarongid: eraomandis linnarong sõidab mööda Stripi idapoolset külge ning lisaks veel linna messikeskusesse, aga selle hinnad on kallid (üks sõit 5 dollarit, päevapilet 12 dollarit) ja peatused on Las Vegas Boulevardist 10minutilise jalutuskäigu kaugusel. Sõiduajad E–N 7.00–2.00 öösel (R–P 7.00–3.00 öösel; tel 702 699 8299; www.lvmonorail.com).

Trammid: tasuta (õhu)trammid ühendavad järgmisi Stripi kasiinosid: Mandalay Bay, Luxor ja Excalibur; Monte Carlo, Aria ja Bellagio; ning Mirage ja TI (Treasure Island).

Stripi või kesklinna piirkonda jäädes pole põhjust autot üürida. Auto on aga hea mõte ühepäevaste ekskursioonide jaoks. Tuntumad rahvusvahelised autoüürifirmad pakuvad oma teenust McCarrani lennujaama lähedal ning peamistes kasiinohotellides. Soovitatav on auto ette broneerida.

Foto: Kaido Einama

Kohalikud seadused ja tavad

Alkoholitarbimise ja hasartmängude mängimise vanusepiir on 21 aastat. Kui külastate baare, ööklubisid, alkoholipoode jne, tuleks vanuse tõendamiseks kaasas kanda fotoga isikutunnistust. Alla 21aastastel ei ole lubatud siseneda kasiinodesse, kuigi teid arvatavasti kinni ei peeta, kui te mõnest lihtsalt läbi jalutate.
Suitsetamiseks või tubaka ostmiseks peab olema vähemalt 18aastane. Suitsetamine on keelatud kinodes, kaubanduskeskustes, restoranide siseruumides ning teatud baarides, kus pakutakse toitu. Enne suitsetama hakkamist vaadake ringi, kas tuhatoos on lähedal, või küsige otse, kas suitsetamine on lubatud.
Prostitutsioon on ebaseaduslik Clarki maakonnas, mille alla kuulub Las Vegas. Nevada legaalsed bordellid asuvad linnast kaugel eemal maapiirkondades.

Hea teada

Hädaabinumber (kiirabi, tuletõrje, politsei): 911
Politsei: 311
Las Vegase turismiinfokeskus: 3150 Paradise Rd, Las Vegas, tel 702 892 0711, 877 847 4858; www.lasvegas.com. Avatud E–R 8.00–17.30.
Valuuta: USA dollar
Suunakood: +1 702

Loe veel - Ameerika Ühendriigid