Korfu reisijuht


Korfu reisijuht
Korfu. Foto: Kairi Fimberg.

Marc Dubin annab põhjalikku reisinõu, mida teha ja vaadata turistide meelis-sihtkohtadest eemale jääval Korfu saarel, mis on üllataval kombel Kreeka saartest üks maalähedasemaid ja unisemaid.
Dubin on kirjutanud Kreekast juba kolm ning Küprosest kaks aastakümmet. Tema sulest on ilmunud reisijuhid „Rough Guide to Greece”, „The Greek Islands” ja „Cyprus”. Ta on kirjutanud ka Kreeka köögist, muusikast ja kinnisvarast.

Maaleht

Miks minna

Tänapäeval on saarel on mõnevõrra vastuoluline maine. See on tingitud sellest, et Korfut seostatakse Peter Mandelsoni ja Nat Rothschildiga (rikkad püsikülalised kirderannikul, mida kutsutakse rahvasuus ka veepealseks Kensingtoniks), ent ka vähemjõukate turistide kurikuulsate vahejuhtumitega lõunas asuvas Kávoses.

Nende kahe äärmuse vahel pakub see Kreeka üks rohelisemaid saari üht-teist ka kõigile teistele ning seda tänu vahelduvatele ja valingulistele vihmadele, mis kestavad septembrist maini, ja tuhandetele oliivipuudele, mis katavad saare maastikku. Turistide meelissihtkohtadest eemal asuv Korfu on üllataval kombel Kreeka saartest isegi üks maalähedasemaid ja unisemaid.

Seotud lood:

Osal rannaäärsetel aladel on turismi arendamine lausa keelatud ning sisemaale jõudes tundub, et olete sattunud mõnele teisele saarele, vahest isegi teise ajastusse. Näib, et väiksemad teed ei ole vähemalt laiuse mõttes Briti aegadest saati eriti muutunud.

Kõrvalisematel lagendikel tähistavad Korfu elanikud endiselt muusika ja kaubalettidega suviseid ja sügisesi panegýri’sid (religioosset laata ja festivali). Teavet selle kohta leiate oliivipuudele kleebitud plakatitelt, mis on enamasti küll kreeka keeles. Oliivikultuur on Korful olnud üsna järjepidetu. Korfulased ei püganud puid ega korjanud oliive aastaid, sest kohalik kaitsepühak Püha Spiridon oli ilmunud nägemuses ja selle tegevuse keelanud. Paljud oliivisalud on seetõttu romantilise poolmetsiku välimusega.

Idarannikul asuva pealinna Korfu vanalinn võeti hiljuti teenitult UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Nüüd, kui talvevihmad on lõppenud (viimastel andmetel oli sademete hulk tubli 88 cm), on aeg hakata tõsiselt kaaluma, kas mitte minna puhkama mõnda Korfu randa. Läänerandasid peetakse Korfu kauneimateks – liiva on seal küllalt, et avaldada muljet isegi ärahellitatud californialastele ja austraallastele.

Millal minna

Korfu on turistidele nö avatud lihavõtetest oktoobrini, paljud puhkekeskuste hotellid töötavad aga vaid maist septembri lõpuni. Kui otsite madalama hinnaga tube, paremat teenindust söögikohtades ja mõõdukat ilma, on mai keskpaigast juuni teise pooleni ja septembri viimased nädalad parim aeg Korfule reisimiseks. Juulis ja augustis on turismihooaeg samuti täies hoos ning merevesi väga soe, ent külastajad peavad taluma rahvahulki ning kas palavust või mistraale ehk kurikuulsaid loodetuuli, mis lõõtsuvad pärastlõunati randadel.

Kuidas kohale jõuda

Lennud Kreekast

Korfule saab lennata ka Ateenast ja Thessaloníkist Olympic Airi (www.olympicair.com) ja Aegean Airlinesiga (www.aegeanair.com). Lisaks väljuvad Korfule lennud ka Kefalloniá, Lefkáda (Áktio linnast) ja Zákynthose saarelt, neid pakub Sky Express (www.skyexpress.gr), kuid nende pagasireeglid on rangemad (limiit on 15 kg) ning ruum käsipagasi jaoks pea olematu.

Sõit lennujaamast linna

Lennujaam asub Korfu linnast veidi enam kui 2,5 km kaugusel edelas. Bussid sinna ei sõida, mistõttu peavad reisijad kasutama (kallist) taksoteenust või organiseerima omale juba enne reisile minekut üüriauto. Kõik praamid – sealhulgas kruiisilaevad, rahvusvahelised laevad Itaaliast ja Kreeka laevad Igoumenítsast või Pátrast – maabuvad uues sadamas, mis asub Korfu linnast kilomeetri kaugusel läänes.

Kuidas liikuda

Ühistransport

Korful on kaks bussiliini, mis mõlemad algavad Korfu linnast. Sinised bussid on linnabussid, mis väljuvad San Rocco väljakult (Platía Sanróko), ning rohelised on pikamaabussid, mis sõidavad kogu saarel ning mille marsruut algab uue kindluse lääneküljelt.

Autorent

Kuna bussid lõpetavad õhtuti sõitmise üsna vara, on liiklemiseks soovitatav üürida auto kas interneti kaudu, Korfu linnast, lennujaamast või mõnest suuremast puhkekeskusest. Kui otsite pikaajalise kogemusega kohalikku ettevõtet, võtke ühendust Sunrise’iga (tel 00 30 266 104 4325; www.corfusunrise.com), mis asub uue sadama lähedal aadressil Ethnikís Anistaseos 6.

Maalehe grupp 2 Korful Maaleht

Kohalikud tavad

Mikró ýpno (lõunapuhkus kolmest viieni pärastlõunal) on seaduslikustatud vaikne aeg.

Riietus on Korful vaba, ent meestel ei sobi kanda lühikesi pükse mujal kui rannas ning mõned mitmetärnihotellid nõuavad õhtusöögi ajal mõõdukalt pidulikku riietust.

Kohalik sõidustiil jätab soovida. Turistidel tasub olla ettevaatlik kõrvalteedelt peateele kihutavate sõidukite ja vastu tulles laiutavate juhtide ning hulljulgete möödasõitjate suhtes.

Hea teada

Kreeka turismiameti koduleht asub www.visitgreece.gr.

Kiirabi: 166

Tuletõrje linnas: 199

Metsatulekahjude kustutamine: 191

Politsei: 100

Valuuta: euro

Suunakood: 00 30

Foto: Aivar Viidik .

Loe veel - Kreeka

Loe veel