Bostoni linnapuhkuse reisijuht


Bostoni linnapuhkuse reisijuht
Foto: (CC) Tim Sackton / Flickr

Telegraph Traveli Bostoni-asjatundja Kathy Arnold annab nõu Bostoni külastamiseks, soovitades linna parimaid vaatamisväärsusi ja tegevusi.

Newbury tänav. Foto: (CC) Daderot / Wikipedia

Miks minna

Sadama, jõekallaste ja parkidega Bostonit on ideaalne külastada suvel. Erinevalt Vana-Inglismaast on Uus-Inglismaa kuum ja päikseline, seega nautida saab ka väljasviibimist. Mõelge jalutuskäikude, jalgrattasõitude, piknike ja kontsertide peale, kui Bostonisse lähete. Paljud kohalikud sündmused tähistavad Ameerika revolutsioonini viinud tähtpäevi. Sügis on samuti põnev, sest pargipuud ja lehtedega ääristatud bulvarid muutuvad säravoranžiks, punaseks ja kuldseks. Just siin näeb Uus-Inglismaa kuulsat sügislehestikku ja värvilist lehesadu.
Seotud lood:

Millal Bostonit ka ei külastaks, pakub see alati midagi: 1630. aastal asutatud linn ei ole minevikku kinni jäänud. George’i ajastu maju tasakaalustavad kõrged klaasist ja terasest pilvelõhkujad ning auväärseid muuseume stiilsed nüüdisaegsed galeriid. Nagu Euroopa linnadeski, seisneb suur osa meelelahutusvõimalustest erinevate linna naabruskondade avastamises: peen Beacon Hill, itaaliapärane North End ja Back Bay oma poekeste ja kohvikutega. Igale poole saab jala, aga kui kõndimisest on küllalt, hüpake T-le (ühistranspordisüsteem). Kohalike tundmaõppimine on lihtne: küsige lihtsalt midagi pesapalli kohta.

Isegi enne 2013. aasta Bostoni maratoni tragöödiat oli Boston üks ohutumaid Ameerika linnu ja on seda praegugi.

Millal minna?

Minna võib millal iganes. Uus-Inglismaale viiva väravana on Boston aastaringne sihtpunkt. Sügis toob soojad päevad, jahedad õhtud ja uhkeldava lehestiku; talved on külmad, kuid selged; kevad toob värvidemängu parkidesse ja aedadesse ning suvi on omakorda kuum ja niiskevõitu.

Kalender on olulistest sündmustest ja festivalidest kirju: maailma vanim moodne maraton aprillis, 4. juuli ilutulestik ja Esimene Öö – kogu kesklinna haarav uue aasta vastuvõtu pidu.

Hea teada

Rahvusvahelised reisijad, kes lähevad USAsse Visa Waiveri programmiga (VWP), peavad läbima tugevdatud turvameetmed. Enne reisi on kõigil VWPga reisijatel kohustus täita veebis ESTA (reisiloa elektrooniline süsteem) ankeet, selle eest tasuda ning vaja on ka saada kinnitus. Põhjalikuma info jaoks külastage ametlikku veebilehte esta.cbp.dhs.gov.

Loe veel - Ameerika Ühendriigid