Tühjade taskutega Berliinis, osa XI: Kassas on 20 eurot, väljas torm, aga kuulus Alexandeplatz vaid 800 meetri kaugusel!

 (2)
Tühjade taskutega Berliinis, osa XI: Kassas on 20 eurot, väljas torm, aga kuulus Alexandeplatz vaid 800 meetri kaugusel!
Berliini teletornMoshood Adekunle/Unsplash

Praktilisi nõuandeid: tasuta ja puhta öömaja saab lennujaamast ja kotis peab alati olema oma kohv või tee, sest ka kuuma vett saab kohvikutest tasuta!

38. päev. Senise teekonna kalleim majutus - 11, 4 eurot!

Uurin Ursulalt, kas ta on tulemas või ei. Arvab, et siiski on. Ta saaks teele asuda kolmapäeval-neljapäeval, mis tähendab, et Berliinis oleks ta nädala lõpus.

Samal ajal saan kinnituse ühelt noorelt saksa tüdrukult Katjalt, et olen tema juurde oodatud kolmapäeval. Asukokohaks tudengilinn Lüneburg. Ilmakaarti vaadates olen sinna liikumas koos äikesepilvega. Asun kesklinna poole teele, vahepeal teen peatuse kovpalliväljaku ääres, kus asub just pallima üks kohalik noormees. Küsin, kas tohin liituda. Peale paari põrgatust otsustame mängu teha kohvi peale.

Ta asub kiiresti 5:1 juhtima, aga lõpuks kuulub tasuta kohv mulle tulemusega 20:7. Nime ei mäleta aga tegemist pooleldi tudengiga ja teine pool töötas mingis start-up firmas.

11.00 teen peatuse ühe raviputka ees või siis pigemon see salong. Asun taas müüma oma imelist arganiõli. Tädi salongis oli teadlik, millest jutt ja nõustus kiirelt mulle 10 eurot välja käima. Kassas on 22 euro nüüd. Lõpuks annan kiusatusele alla ja võtan McDonaldsist kohvi, burgeri ja kotist lisaks mõned präänikud juurde. Kassas alles 20 eurot. Kell on märkamatult saanud juba 14.00. Päike ja +29 on kadunud, nagu lubatud. Tundub, et ilm peab paika. Võtan vastu otsuse minna paari suuremasse hotelli ja küsida töö eest majutust. Hotelli nii kahjuks ei saa. Tegelikult küsisin ainult kahest kohast Seega olen ise süüdi. Täna enam jalutasin kokku ligi 40km.

McDonalds - odav ja vahel kohv ka täiesti tasuta. Erakogu
Seotud lood:

17:00 kirjutas Katja. Et kolmapäeval on mingi äge teatriõhtu, kus osalised ka tema sõbrad. Facebookist leian ürituse ja ka olulise info, et see maksab kuus eurot. Kurat!
Mõtlen välja plaani. Võtan hosteli, siis saan hommikul minna ilma kompsuta arganiõli müüma ja pääsen ka tormist. Mõeldud-tehtud ja leian teelt hosteli St Christopher's Inn. Elan kuueses toas ja koht maksab 11,4 eurot. Minu teekonna kallim majutus. Alexandeplatz kuulsa teletorniga on 800 meetri kaugusel

Oma 3,5 miljoni elanikuga on Saksamaa pealinn Berliin Kesk-Euroopa suurim linn ja suuruselt teine linn Euroopa Liidus, ütleb Wikipedia.
Tegelikult on Berliin on mõnus koht neile, kes tahavad tulla lihtsalt jooma. Tänavad kubisevad lokaalidest, pubidest ja baaridest. Neist päeval seljakotiga mööda jalutada on raske. Kiusatus maha istuda ja ka endale mõnus külm siider võtta on suur. Õhtul plaanin teha veel väikese jalutuse linnas, mis venib küll natuke pikemaks.Eksin ära aga ei midagi hullu. Kuigi pealtnäha on Berliin ilus ja puhas, siis on teatud miinused. Näiteks sillaalused ja viaduktid. Nende läheduses elavad alati vaesed ja need kohad on räpased. Sama jama on täpselt ka Šveitsis ja Itaalias. Just nimelt selle sama räpasuse tõttu ei soovita minna ka sinna lähedale sööma. Need kohad kubisevad rottidest.
Siin pole küll nii hull kui Itaalias,kus rotid mulle kambaga vastu jalgu jooksid, aga näha on neid palju. Hakkan juba hosteliotsust kahetsema. Kell on 23:30 ja lubatud tormi asemel on väljas +26. Õhtu lõpeb ruttu. Vestleb vennaga netis ja uni tuleb poole jutu pealt.