Spaatest: Pärnusse Surnumerele hulpima - Hedon Spa pakub mitut päikest ja soolast suplust

 (13)
HEDON HOTEL & SPA
Foto: Ago Tammik

Varsti on käes jõulupuhkuste aeg, seepärast käis Hetked uurimas, mis toimub endise mudaravila värskelt avatud ruumides.

Kodumaine rannapuhkus ei ole tänu rõsketele tuultele enam nii nauditav ja seetõttu pakuvad spaad head alternatiivi pikale soojamaa lennureisile. Selle looga alustame Reisijuhis mitmeosalist sarja, kus külastame erinevates Eesti otsades asuvaid spaasid. Esimesena otsustasime sammud seada Pärnusse − Hedon Spaasse.

Hotelli poole liikudes hakkab silma tuntud pastelsetes toonides hoone. Kreeka templit meenutav maja tervitab meid jahedast sügisilmast hoolimata soojalt.

Foto: Ago Tammik

Spaaprotseduurid viiakse seal läbi endise mudaravila osas, hotell ise asub aga merepoolses juurdeehituses. Renoveerimisel pidasid sisekujundajad oluliseks säilitada detaile endisest sanatooriumihoonest. Näiteks kaunistavad koridori varasemalt protseduurideks kasutatud vannid ja sissepääsu ligidal on alles majesteetlikkust lisav skulptuur.

Foto: Ago Tammik
Seotud lood:

Hotell on kujundatud merelist stiili silmas pidades. Tuppa jõudes tekibki tunne, nagu oleks templist ookeaniäärsesse rannamajja kõndinud. Tubadest, mis on ranna poole, saab nautida vaadet merele ja mööda jalutavatele inimestele.

HEDON HOTEL & SPA Foto: Ago Tammik

Kompleksi leivanumbriks on aga Vaikne spaa. Meil vedas ja sattusimegi spaasse vaiksel hetkel, seetõttu kohtasime peale endi vaid paari hingelist.

Nädalavahetustel on aga ajad tavaliselt juba täis ja seetõttu on soovitatav broneering spaa külastamiseks vähemalt nädal aega ette teha.

Sisenemisel andis töötaja koti toodetega, mida spaamõnude nautimise vahepeal endale peale sai määrida. Seina peal oli protseduuride soovituslik järjekord, kuid lubatud on ka iseenda rituaali loomine.

Kasutasime näiteks erinevaid saunu, tegime jalavanni ja lõõgastusime päikest imiteeriva valguse käes. Kõledale talveilmale pakub kas Bali, Miami või Mauritiuse toonides päike küll leevendust, aga päris päikesele ei tee mitte miski ära! Minu isiklik lemmik oli aga surnumereveega bassein. Lõõgastav oli meritähe kombel kaaluta olekut kogedes vee peal hulpida.

Foto: Ago Tammik

Puudust tundsin spaas aga soojast mullivannist. Veidi tekitas küsimusi ka see, kuidas kõik "täismajaga" rahulikult lõõgastuma mahuvad, sest ruumid olid küllaltki väiksed, maksimaalne korraga sisse lubatud inimeste arv oli 24.

Protseduuride vahepeal sai puhkeruumis teed rüübates ajakirju sirvida. Külmalembelised saavad talvel proovida hoone keskel asuvas välibasseinis suplemist.

Lisaks Vaiksele spaale on võimalik Hedoni hoolitsusruumides nautida erinevaid massaaže ja veeta mudane hetk, kas üksi või koos kaaslasega soojas saunas. Majas asuvad ka juuksur ja ilusalong.

Foto: Ago Tammik

Restoranis on hubane atmosfäär. Hommikusöögis oleks võinud olla rohkem värskeid puu- ja köögivilju, muidu oli söök aga maitsev ja munade kõrvale pakuti lausa šampanjat!

Selle aasta juunis suvepealinnas avatud uus spaahotell Hedon Spaa asub saja meetri kaugusel merest, endises mudaravila hoones. Hotellis on 40 standard- ja 26 "Superior" tuba, samuti kuus sviiti. Lisaks majutusele pakub Hedon ka seminariruumide renti. Hotellitoa hinda kuuluvad hommikusöök ja jõusaali ning supelusala kasutamine.