Rahata Venemaal, II osa: Punane Lada, 190 km tunnis, roolis tukkuv Igor ja esimene kohtumine miilitsaga

 (6)
Rahata Venemaal, II osa: Punane Lada, 190 km tunnis, roolis tukkuv Igor ja esimene kohtumine miilitsaga
Teekond Venemaal toob kõiksugu segaseid kohtumisi.Tauri, reisiblogija

Hääletades võib kõike ette tulla, näiteks ka seda, et Nižni Novgorodi asemel kogemata Kazanisse juhtute, mis teineteisest umbes 400 kilomeetri kaugusel asuvad.

3. päev: Juba on näost suur hurraa! kadunud

Kell 06.00 telefonide karjutud äratused olid kuuldavad kõigile teistele, aga mitte meile. Kella seitsmeks plaanitud väljasõit saab seega alguse mõned tunnid hiljem. Plaan on lihtne. Metrooga linna serva ja seal hakkame hääletama. Idee kohaselt võiks me hiljemalt kell 17 420 km eemal asuvasse Nižni Novgorodi. Seal peaks meile kesklinna vastu tulema kohalik noormees Maxim kelle vanemate korteris me peaks saama öö veeta.

Tüüpiline vaade. Tauri, reisiblogija

Tegelikkus – üllatus,üllatus – Venemaal erineb ideedest kõvasti. Linnaserva jõudes tabab meid esimene üllatus. Kogu maantee on üle kaevatud ka käivad ulatuslikud tööd. Ees ootab tunde jalutamist. Tegemist pole pelgalt jalutuskäiguga tänaval – see on maastik, mis koosneb mülgastest. Vahepeal õnnestub saade kahe autoga edasi kokku umbes 50 km. Vahepeal tuleb veel mu reisikaaslasel Tauri ühel, kes edaspidi esineb hüüdnime Skip all, tegeleda asjade hülgamisega. Kaasas liiga palju. Tegelikult kõrvalt on hea vaadata, sest tüübi on kaasas Kroonikast kuni Õhtulehe märtsi numbriteni iga leht. Nii igaks juhuks. Vahepeal õnnestub Skipil oma viipekeelega eemale peletada ka üks masin, mis oleks meid võinud viia edasi.

Kerge eine tee ääres. Tauri, reisiblogija
Seotud lood:

Kella kümneks õhtul oleme jõudnud Moskvast kõigest 90 kilomeetri kaugusele. Ehk umbes 40 km kõndimist. Talveriided sai maha jäetud ja see annab tunda. Külm tuul ja paari kraadine miinus teeb kehaga oma töö. Skipi näost on igatahes see suur hurraa kadunud. Kuigi ise olin sellise käiguga arvestanud siis ei oodanud, et see nii ruttu juhtub. Plaan Nižni Novgorodi kohalikega on igatahes selleks õhtuks luhtas. 22.10 peatub järsu pidurdamisega punane Lada. Sees istub nooremapoolne Igor. Algul selgub , et saame edasi 100 km eemal asuvasse linna, natukese aja möödudes aga on selge, et saamegi Nižni Novgorodi!