Laura ja Marguse videoblogi: eredamad hetked sajast päevast Aasias


Laura ja Marguse videoblogi: eredamad hetked sajast päevast Aasias
foto videoblogist

17. detsembril startisid Laura ja Margus Tallinnast sajapäevasele reisile Aasiasse. Esimesel päeval plastmasstaburettidel Bangkoki tänavatoitu maitstes oligi seiklus alanud. Reisijuht.ee võtab kokku eredamad hetked videoblogist.

Bangkokis Laura ja Margus pikemalt ei peatunud, sest reisi lõpus oli niikuinii plaanis sinna tagasi jõuda. Bangkoki järel suuruselt teise linna Tais Chiang Maisse jõudes oli hea alustada traditsioonilise turistina paketireisist. Igal pool leidub palju vaatamisväärsusi, aga paljud atraktsioonid on mõeldud turistide kiireks lõbustamiseks. Näiteks ülalolev video elevantide jalgpallist või lühike sõit härjarakendiga.

Omapärane ja pakettreisi üks huvitavamaid kohti oli Long Necki nn pikakaelaliste küla, kus naistele pannakse alates 5. eluaastast kaela rauast rõngad, mida ei saa eemaldada. Iga 2-3 aasta tagant saab naisterahvas neid rõngaid juurde, kuni kael venib ebatavaliselt pikaks. Longneckide küla on tegelikult muutunud üsna turistikas: iga kord, kui nende poole vaatasid, nad juba hüüdsid, et osta nüüd ka midagi.

Tai-Laose piirilt pärast väikest turistide koorimist tuk-tuki juhtide poolt algas pikk jõereis ja järgmises peatuses kaks päeva hiljem võis juba tutvuda kohaliku tualetikultuuriga, mis on Aasias teistsugune kui meie oleme harjunud nägema: