Kuhjaga põhjuseid sõita Peruusse ka siis, kui Macchu Pichu ei köida


Ballestase saared
Ballestase saaredFoto: Diana Amos

Enamiku turistide jaoks seostub Peruu vaid kahe sõnaga – Macchu Pichu. Ka mina kuulusin nende hulka, kes arvavad, et see on ainukene külastamist väärt koht terves riigis.

Peruud külastades avastasin, et huvitavaid paiku on seal palju rohkem. Täiesti ootamatult sai sellest üks parimatest reisidest üldse. Nädalaga sai nautida suurlinna möllu, näha kümneid tuhandeid merelinde ja -loomi, seigelda kõrbes ning teha ja kogeda palju muud põnevat.

1. Lima linnaosad – euroopalik Miraflores, ajalooline Lima ja boheemlaslik Barranco

Lima on värvikas ja kirev suurlinn, mis paelub kohe esimesest pilgust oma mitmekesisusega.
Lima linnaosad on nagu omaette vaatamisväärsused. Jalutuskäik mööda Miraflorese tänavaid kutsub esile déjà vu tunde – nagu oleks uuesti Euroopasse sattunud. Pealinnaga samanimeline vanalinna linnaosa laiade väljakute ja tänavatega ning arvukate kirikute, paleede ja muuseumitega viib tagasi Hispaania koloniaalaegadesse. Barranco maalilised tänavad võluvad oma julgete värvide ja romantilise atmosfääriga.
Lima südalinnas peitub veel üks üllatuskoht, El Circuito Mágico del Agua (tõlkes: Maagiline Veering) – Barcelona laulvate purskkaevude veel suurem ja muljetavaldavam koopia, mida tasub külastada just õhtul pärast päikseloojangut.
Siiski kõige suurema mulje jätab ookeani kallas. Vaade linnarannast jääb igaveseks meelde – lõputu ookean ühel pool ning peaaegu 80 meetri kõrgune pankrannik teisel pool, millel terve linn paiknebki.
Peruu pealinnas leidub igal sammul midagi ootamatut. Limas näeb kõrvuti vaesust ja rikkust, kaost ja korda, kõrbe ja rohelust, ajalugu ja tänapäeva.

Miraflores, Lima, Peru Foto: Diana Amos


Barranco, Lima, Peru Foto: Diana Amos