"Kolmekesi paadis", 11. osa: tund enne väljasõitu Las Palmasest käib veel tõsine sahmimine

 (1)

Las Palmasest saadeti jahid Roheneemesaarte poole pidulikult ja muusikaga, nii et mõnel võttis isegi silma märjaks. Tund enne lahkumist pakiti veel hoolega asju ja valmistuti viiepäevaseks merereisiks. Räägib Laura.

Oleme Las Palmases, teeme ettevalmistusi Roheneemesaarte jaoks, räägib Andres Essenson, üks kolmest Tallinnast startinust. Tuleb viis päeva sõitu vähemalt.

Tund enne väljumist käib veekanistrite sidumine kui saabuvad - nagu ikka - veel ühed eestlased, kes parajasti kohapeal ankrus on. Tulevad ja kiidavad jahti, nagu kunstiteos.

Need 3 päeva Kanaaridel Las Palmases möödusid kiiresti. Startisimegi Roheneemesaarte poole ARC Race´i nende jahtidega, mis otsustasid enne St Luciale jõudmist teha peatuse ka Cape Verdel ehk Roheneemesaartel.

Meiega koos startis 60 jahti. Soetasime juurde veekanistreid, mis andis meile veel 125 liitrit puhast vett lisaks olemasolevale 200-le.

Sõit Cape Verdele võtab 5-6 päeva ja selle aja jooksul tuleb läbida 800-900 meremiili (siiamaani meie kõige pikem sõit).

Las Palmases lahkusid meie meeskonnast kaks toredat tüdrukut: Kaija ja Marilin ning meie hea sõber Egert. Oli see vast seltskond! Nalja sai nii kõvasti, et kõhulihased siiani valusad. Nende asemel liitus meiega Ivar ja Roomast pärit itallanne Rocco.

Seotud lood:

Nüüd purjetamegi kuni Kariibideni kuuekesi (põhimeeskond Marko, Andres, Laura ja lisaks madrused Lembitu, Ivar ning Rocco).

Las Palmaselt saadeti jahtid teele muusika ja heade soovide saatel, sellist asja pole veel varem näinud ja see tegi ikka südame soojaks küll.

Etteruttavalt võib öelda, et praeguseks oleme juba Atlandi ületanud, aga sellest, mis neil nädalatel keset tühja ookeani juhtus ja kuidas me Roheneemesaartel peatusime, juba järgmistel kordadel. Nüüd hakkab videoblogi täienema juba oluliselt tihedamini.

Videoblogi postitusi algusest peale vaata siit.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.