Kolm parimat hetke Kanada rahvusparkides


MAALILISED JÄRVED. Kes ronimisest ja pangede viisi higistamisest väga huvitatud ei ole, saab vaadeteni sõita gondlitega, mis töötavad suusamägedel ka suvel – peale selle hästi ligipääsetavad järved, kosed ja maalilised teelõigud.
MAALILISED JÄRVED. Kes ronimisest ja pangede viisi higistamisest väga huvitatud ei ole, saab vaadeteni sõita gondlitega, mis töötavad suusamägedel ka suvel – peale selle hästi ligipääsetavad järved, kosed ja maalilised teelõigud.Maur Mere

Kanada tähistab järgmisel aastal 150. sünnipäeva ja teeb sel puhul oma elanikele ja külalistele kingituse: kõiki rahvusparke saab külastada tasuta. Kanadat läbi ja lõhki tundev eestlane Maur Mere annab nõu, kuhu ja kuidas minna.

Kanada on ääretult suur maa ja igaüks saab sealt talle ainuomase kogemuse. Meil polnud alguses aimugi, kust ots lahti teha.

Kirjutasime Google’isse „Kanada” ja pildiotsing kinnitas meie kahtlusi: seal on toimunud olümpiamängud ning kuskil mägedes on imeilusad lumised tipud, tihedad metsad ja peegeljärved. Otsustasime elukaaslasega maanduda Vancouveris ja suundusime sealt Kaljumägedesse Kootenay regiooni. Meie tillukesest kodulinnast Goldenist kahetunnise sõidu kaugusele jääb kuus rahvusparki ja peale nende imeilusad provincial park’id, mis on tihti raskemini ligipääsetavad, metsikumad ja puutumatumad. Kõige popimate parkide kohta öeldakse, et Banffi minnakse inimesi, Jasperisse loomi ja mujale vaateid imetlema. Kanada 150. sünnipäeva puhul on rahvusparkide sissepääs 2017. aastal prii, piirkondlikes parkides uitamine on alati olnud tasuta. Popimates kohtades tuleb tipphooajal tunnikene parkimiskohta otsida, kuid kaugematel matkadel kohtab päeva jooksul vaid paari inimest. Peale rohkem kasutatavate matkaradade on praktiliselt iga tipp ja mägijärveke kas neljakäpuli turnides-vinnates (mida siin scrambling’uks nimetatakse) või köiega vallutatav. Meile täiesti sobib niimoodi Kanadat kogeda!