Euroopa kõige laiem juga asub kohe meie naabruses! Arva ära, kus!


Euroopa kõige laiem juga asub kohe meie naabruses! Arva ära, kus!
Latvian Tourism Development Agency

Kuldīga on väike ja atraktiivne Kurzeme linn, mida on alati ülistanud ja millele on kiidulaulu laulnud nii luuletajad kui kunstnikud. 17.–18. sajandil ehitatud kesklinna ehivad ikka veel vanad puitehitised, mis moodustavad väikesed ja kitsad tänavad.

Praegu pretendeerib Kuldīga vanalinn ja üle Venta jõe kulgev punastest tellistest sild UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja pääsemisele. Linn on ka kuulus tänu Euroopa kõige laiemale joale.

Turismiinfokeskuse kõrval on töökoda, kus kootakse värvikaid tekke ja ilusaid salle rahvuslike mustritega. Kevadel ja sügisel võib joal jälgida huvitavat nähtust, kui kalad kudemise ajal juga võita üritavad, hüpates läbi õhu.

Kuldīga linna ajalooline keskus alustas oma arengut 13. sajandil ning on endas säilitanud kavanduselemente 13. kuni 19. sajandini.

Ajaloolises keskuses on säilinud kitsad tänavad, omapärased ühekorruselised majad korstnaga keskel ja punase kivikatusega. 1368. aastal sai Kuldīga Hansaliidu linnaks. Kuldīga linnal ei ole nüüdisaegseid teid ega raudteed, mis muudaksid selle arhitektuuri, nii et linn on säilitanud tüüpilise provintsi stiili, mis annab talle kultuuri- ja ajaloopärandi staatuse.

Linna ajalooline hoonestus ja loodus moodustavad ainulaadse ühtse ansambli, mille sarnast ei ole mitte ainult Lätis, vaid ka mujal Euroopas. Ajalooline Venta jõgi ja Venta juga on mänginud olulist rolli Kuldīga linna arengus.

Seotud lood:

Alekšupīte voolab otse mööda paljude majade seintest ning seetõttu nimetatakse Kuldīgat Läti Veneetsiaks. Esialgsed vanalinna keskuse hooned on ehitatud nagu Kuldīga lossi eeslinn. 1701. aastal Põhjasõja ajal vallutasid Rootsi väed Kuldīga lossi, 1709. aastal muutus loss elamiskõlbmatuks, kuid 19. sajandi alguses lossivaremed teisaldati.

Alekšupīte

Alekšupīte

Vanalinna katused

Vanalinna katused