Eesti alpiniste sõidutas Pamiiri mäestikult maapinnale presidendi helikopter

 (14)
Eesti alpiniste sõidutas Pamiiri mäestikult maapinnale presidendi helikopter
Tubli töö! Vapper nelik vallutas läbi raskete katsumuste Pamiiri mäestiku kõrgeima mäetipuFoto: Katrin Merisalu

Eesti alpinistide rühm eesotsas Katrin Merisaluga saavutas võidukalt eesmärgi vallutada Pamiiri mäestiku kõrgeim tipp: Ismoili Somoni ehk endine Kommunismi mäetipp(7495. meetrit.) Kui veel eile šokeeris eesti alpiniste ja meediat uudis alla kukkunud helikopterist, mille lennu peale nemadki tahtsid saada, siis tänaseks on eestlased jõudnud turvaliselt maapinnale.

Eestlased muljetavad, et ilmselt said nad tagasi lennul suisa Tadžikistani presidendi helikopteriga sõita: "Meid sõidutati arvatavasti presidendi isikliku kopteriga. Sees oli nahksisu ja presidendi pilt."

Kui vapper nelik(Katrin Merisalu, Tannar Esna, Oliver Liiv ja Sven Illing) Tadžikistani pealinna Dušanbesse jõudis, ostsid nad kohe turult arbuusi ja seadsid end hotellis sisse.

Ent sellega pole veel reis läbi: "Dušanbesse jõudes plaanime esimese asjana otsida üles sõbrad, kes kopteriga täna Dzirgitalist Dušanbe haiglasse toimetati. Saime just teada,et nad kõik on paigutatud Dušanbe militaarhaiglasse ja nende külastamiseks vajame eriluba. Hetkel me veel päris hästi ette kujuta, mis see eriluba on ja kust see hankida. Aga vast saab selgemaks."

Kaks päeva tagasi aset leidnud helikopteri õnnetuses hukkus 2 pilooti ja 3 vene rahvusest alpinisti.