Ära maha unusta! Need 10 eset võivad puhkusereisil tõeliseks elupäästjaks osutuda

 (9)
Ära maha unusta! Need 10 eset võivad puhkusereisil tõeliseks elupäästjaks osutuda
Unsplash

Küllap on iga reisisell end vähemalt kord elus selle pärast kirunud, et kohver on ebavajalikest asjadest pungil ning tarvilikke esemeid pole tulnud pähe kaasa võtta. Siin on sulle spikker vajalikest asjadest järgmiseks korraks, kui puhkusereisile sättima hakkad.

1. Tühi ruum

Mine reisile alati tühjema kohvriga — ainult nii saad kindel olla, et juurde soetatud asjade jaoks ruumi jagub. Muidugi võid sa kohapeal ka kohvreid juurde osta, aga see tähendab omakorda võimalikke lisanduvaid lennujaamatasusid.

2. Universaalsed retuusid/püksid

Mugavaid, neutraalse välimuse, värvitooni ja sobivusega pükse on keeruline alahinnata. Asendamatud hotellis ringi patseerimiseks, tänavanurgale puuviljade ostma minekuks või õhtul rannas jalutamiseks.

3. Korralikud UV-kaitsega päikeseprillid

Just need kipuvad alati maha jääma, kuna paljusid puhkusel viibijaid tabab kiusatus soetada pilkupüüdva väljanägemise, ent olematu kvaliteediga prillid igas kuurordis massiliselt esindatud tänavapoodidest. Ei maksa. Kanna ja hoia hästi oma üht kindlat prillipaari, mille kvaliteedis ja kaubamärgis oled kindel ja mille eest oled usaldusväärses poes väärika summa välja käinud — need kaitsevad nii su nägemist kui õrna silmaümbrust kahjuliku UV-kiirguse eest.

4. Mõnusad pehmed ja soojad sokid

Mõtled seda lugedes kindlasti, et mille paganama pärast on sul soojamaareisile sooje sokke vaja? Aga sellepärast, et lennukis hakkavad jalad suure kõrguse tõttu külmetama, kuna põrandal liiguvad jahedad õhuvoolud. Ja kui võtad jalatsid üldse ära, et veidi varbaid sirutada, on kirjeldamatult mõnus hellitada neid mõnusate pehmete sokkidega. Võid meid hiljem selle nõuande eest tänada!

5. Lisakõrvaklapid

Oled just astumas hotellitoast välja, et teha ümbruskonnas üks pikemat sorti jalutuskäik, kui neetud kombel on ära kadunud üks su AirPodidest. Või on su juhtmega klapid taskus nii lootusetult sassi läinud, et selle puntra lahti harutamiseks oleks vaja raketiteadlast. Pole hullu, haara kotist teine kõrvaklapipaar ja tegele eelpool nimetatud probleemiga hiljem.

6. Kätekreem ja hügieeniline UV-kaitsega huulepulk

Lennuki kuiv õhk, sihtkoha erinev kliima, pidev kokkupuude soolase vee ja võib-olla ka desinfitseerijaga — nimekirja põhjustest, mis käte niigi õrna nahka rikuvad, võiks jätkata lõpmatuseni. Enneta probleemi ja pista kotti kätekreem, mis ei võta palju ruumi, ent leevendab pakitsevat ebameeldivustunnet kohe, kui see tekib. Sama kehtib ka hügieenilise huulepulga puhul, millel peaks SPF olema kindlasti vähemalt 30.

7. Looduslik unerohi

Kui reisid mõnda kaugesse ja eksootilisse paika, mis asub teisel pool maakera ja täiesti teises ajavööndis, saad rutemini reisiväsimusest jagu, kui kasutad magamajäämisel rahustavaid melatoniinipreparaate, mida doseerid vastavalt apteekri soovitusele. Looduselikke unerohtusid, mis kahju asemel tervisele hoopis kasu toovad, on ulatuslikus valikus — leia vaid endale sobiv.

8. Kuivšampoon

See nõuanne on eeskätt naistele, kelle jaoks juuste pesemine, kuivatamine, sirgendamine ja lokitamine on massiivne ettevõtmine. Puhkusel olles tahad sa võimalikult palju ringi liikuda, näha ja kogeda ning vähemasti vannitoas veedetud tunde saad kokku hoida sellega, kui kahel juhul kolmest pihustad kiharatele kuivšampooni ja oledki valmis jälle uksest välja lendlema.

9. Akupank

See tunne, kui õige olulisemal hetkel viskab telefon pildi tasku…Appi! Tavaliselt on sul vaja just siis leida Google Mapsi abil tee tundmatu linna tänavate rägastikus või teha selfie mõne ilusa vaate taustal. Lahenduseks on väike ja mugav akupank, millega saad kohe telefoni tagasi elule tuua, ilma et peaksid otsima pubidest-baaridest-suveniiriputkadest pistikupesa, mis ei pruugi sinu laadijaga üldse ühildudagi.

10. Näomask, kaelapadi ja kõrvatropid

Kokkupanduna võtavad näomask, kaelapadi ja kõrvatropid väga vähe ruumi, kuid päästavad sind ebameeldivast olukorrast, kus pead tukastama keset lennukimüra ja häirivat päeva- või lambivalgust, pea vastu kõva seina või naabri õlga. Tõmba selle asemel silmile näiteks stiilne Ööloom, puhu täis väike kaelapadi ning pista kõrva kvaliteetsed kõrvatropid (mitte need, mida vahel lennukis jagatakse ja mis kuhugi ei kõlba).