3 põnevat päeva Peterburis - ja ei ühtegi "kohustuslikku" vaatamisväärsust!


Talv Peterburis
Talv PeterburisFoto: Shutterstock

Kevadises ja suvises Peterburis ei kisu mitte ükski jõud end päevadeks Ermitaaži koridoridesse peitma või koos tuhandete teiste turistidega pendeldama Vaskratsaniku ja Peeter-Pauli kindluse vahet.
Postkaardivaadete taga ootab avastamist palju põnevam Peterburi.

Peterburi on üllatavalt jalutatav linn. Kiiret pole ju ka kuhugi. Mööda väikeseid tänavaid hotelli poole astudes jäävad kohe teele värvikad inimesed, uued kohvikud ja poekesed, näiteks imelisi meeste kingi käsitööna valmistav Kazumovi kingapood. Hea, et nad naistele midagi ei tee, muidu kaugemale ei jõuakski.
Muidu, kohe mõnda suurde muuseumi joostes, polegi märganud, kui palju on Peterburis asju, mis polegi vähemalt 250 aastat vanad.
Neid kohti on tõepoolest palju, mõni küll peitumas turvaliselt majas, mille seinad paari sajandi eest üles laotud. Kuid suurte kunstimuuseumite lummus on läbi, Peterburi on jälle täis nooruslikult uljaid ideid, nagu seda oleks kirjeldada võinud Peeter I päevil. (Venemaa ainus) aken Euroopasse sai raiutud just Peterburi kohale ning ideed on üksjagu kosmopoliitsemad, kui Peeter seda ilmselt ette kujutanud oleks.