Võta osa! Homme toimub suur Matkamess, kus avatakse EV100 juubelimatkade sari


Võta osa! Homme toimub suur Matkamess, kus avatakse EV100 juubelimatkade sari
Pilt on illustreerivJoshua Ness / Unsplash

Laupäeval, 7. aprillil kell 10 algab Tallinna Lauluväljakul kolmas Matkamess, kus tutvustatakse erinevaid viise Eestimaa avastamiseks. Keskpäeval avatakse fat-rataste võidusõiduga EV100 juubelimatkade sari, samuti saavad lauluväljakult alguse kaks esimest EV100 juubelimatka.

„Eesti suurim Matkamess pakub kõigile spordisõpradele kasulikku informatsiooni ning huvitavaid matkalugusid eesootavaks kevad-suviseks hooajaks,“ ütles Matkamessi eestvedaja Margus Mändmets. „Matkalaadal osaleb kokku ligi 50 seikluste ja matkade korraldajat ning rännu- ja spordivarustuse pakkujat, Matkamessi pealaval jagavad oma erilisi reisilugusid kümmekond tuntud matkasõpra,“ lisas Mändmets.

Riigikantselei Eesti Vabariik 100 programmijuht Maarja-Liisa Soe sõnul kingib juubeliaasta mitmeid võimalusi Eesti looduse avastamiseks. „Matkamessil avatakse EV100 juubelimatkade sari. Alates aprillist toimub iga kuu vähemalt kaks eriliigilist matka, mis viivad huvilised paikadesse üle Eesti.“ Soe lisas, et juba 7. aprillil on võimalik osaleda mitmel eriilmelisel EV100 juubelimatkal. „Kell 12 toimub Lauluväljaku õuealal fat-rataste võidusõit ning päeva jooksul saab liituda erinevate jalgsimatkadega Kadriorgu.“

EV100 juubelimatkade sarja avasõiduks fat-ratastel on ehitatud Eesti looduses leiduvaid matkateid jäljendav seiklusrada. Raja läbimiseks esitavad armastatud meelelahutajad, sportlased ja matkajad väljakutse teineteisele ning huvilistele külastajate seast. EV100 juubelimatkade sarja avab Eesti tuntuim rändur Tiit Pruuli, avasõite juhib ja kommenteerib laskesuusareportaažide kuldsuu Margus Ader.

Seotud lood:

Maailmarändurite Klubi jutunurgas ja Matkamessi pealaval saab kuulda põnevaid matkalugusid ning häid nõuandeid matkade korraldamisest kuni Eesti palverännuteede leidmiseni. Pealavale astuvad üles armastatud telediktor Astrid Kannel, kes räägib Fuji mäe vallutamisest, seiklussportlased Timmo Tammemäe ja Silver Eensaar, tuntud matkajad- ja retkejuhid Mart Reimann ning Üllar Põld ja Mondo programmidega Aafrikas vabatahtlikuna tegutsenud Janika Tamm ja Toomas Liivamägi.

Matkamess toimub 7. aprillil kl 10.00-18.00 Tallinna Lauluväljaku siseruumides ning õuealal. Tegevust jagub kogu perele ning sissepääs messile on tasuta.

Täpsem info ja programm: www.matkamess.ee ja https://www.facebook.com/events/167788397277335/

Lisainfo EV100 juubelimatkade kohta: www.ev100.ee/juubelimatkad