Visit Estonia soovitab: sel nädalavahetusel ootavad sind tipptasemel kaasaegne folkmuusika, Kihnu räimed ja Hiiu käsitöö


Visit Estonia soovitab: sel nädalavahetusel ootavad sind tipptasemel kaasaegne folkmuusika, Kihnu räimed ja Hiiu käsitöö
Moeshow Hiiu MoodiFoto: Visit Estonia

Vaata, mida põnevat Eestis sellel nädalavahetusel teha saab!

Kuni 10. maini toimub koos Eesti Muusika Päevadega esimest korda Eestis festival World Music Days. Tallinnas ja Tartus toimuval festivalil on esindatud heliloojad kogu maailmast, suurim tähelepanu on pööratud korraldajamaa muusikale. Hõlmatud on üle 20 põneva kontserdisaali, mille hulgas leidub ka neid, kuhu tavaliselt muusikat kuulama ei satu.

Folkmuusika maiuspalad kõlavad Viljandis ja Mooste mõisas. 4. mail koguneb Pärimusmuusika Aidas 7 üleriigilise võistumängimise eelvoorust edasi pääsenud noorte pärimusmuusikute bändi, kes hakkavad omavahel mõõtu võtma. Iga koosseis esitab lõppvõistlusel lühikese kava, mida hindab kohale tulnud publik ja žürii. Kaasaelamine tasuta! Traditsiooniks saanud rahvamuusikatöötluste festival Moisekatsi Elohelü toob kokku parimad folkmuusikud. Saab tantsida ja pidu pidada, aga kuulata ka esituse kõige peenemaid nüansse, kui võistluskontserdil tulevad esitusele kohustusliku loo töötlused.

Seotud lood:

Kihnu Räimeretkel laupäeval saab maitsta Kihnu räimeroogi, on avatud Kihnu talud ja ärid, toimub Kihnu käsitöö- ja toidulaat koos õpitubadega. Päeva lõpetab pidu rahvamajas. Pühapäeval toimuv moeshow Hiiu Moodi toob publiku ette hiiu käsitöö, kuid mitte üksikesemetena, vaid kollektsioonidena — mõnus koht, kus kiirmoerattast välja saada ja leida isikupärasesse stiili värskeid võtteid.

Moisekatsi Elohelü festival. Foto: Visit Estonia