"Keskkonna säästmine, kultuuriline omapära ja sotsiaalne vastutus ei ole maailmas ammu nišiteemad, vaid selge müügiargument. EHE märgis annab turismiettevõtjale sel kiiresti kasvaval turul konkurentsieelise," ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

EHE märgise said Iisaka lambakasvatus- ja käsitöötalu, Raudsilla matkakompleks, loodus- ja pärandkultuuri teemalisi õpitube korraldav Estlander MTÜ, kohalike puutöötraditsioone edasi kandev Avinurme Puiduait, kanuumatku korraldav Ahja Matkad OÜ, Setomaa Turismitalo, suitsusaunatraditsioone tutvustav Mooska talu, Hellenurme veskimuuseum, Klaara-Manni puhke- ja seminarikeskus, Soomaal matku korraldav Viis Aastaaega OÜ, Tamme aiandustalu, Kihnu toitu tutvustav Kihnu Küek OÜ, Tihuse hobuturismitalu, pärimusmatku korraldav Viitong Reisid OÜ ja loodusmatkade korraldaja 360 Kraadi OÜ.

"Rakendame Eestis juba aastaid edukalt rahvusvahelist keskkonnamärgist Roheline Võti, mis annab teada, et majutusasutus toimetab keskkonnasäästlikult. EHE märgisega astume veel sammu edasi, sest see motiveerib ettevõtjaid lisaks keskkonnahoiule üksteisest eristuma. Ehk tegema mitte tingimata rohkem, vaid teistmoodi ja paremini," sõnas Mutso.

Eestis on aastaid räägitud viletsast ligipääsetavusest, ka turismis. Näiteks EHE märgisega tunnustatud Soomaa ettevõtjad lõid aga ratastoolis liikujatele kombineeritud matka, mis koosneb kanuusõidust jõel ning kulgemisest soodes-metsades laudteedel, kaasas kohalikud giidid. "Samuti on EHE märgisega tunnustatud ettevõtete teene, et pärimus elab ja pakub rõõmu, mitte ei hääbu teatmeteostesse. Vastupidi, kes varjatuma ja väärtuslikuma aarde leiab, see edukam on," lisas Mutso.

Märgise andmist korraldavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ja MTÜ Maaturism.