VIDEOD: Paadisõit maailma pikimas sõidetavas maa-aluses jões


Filipiinlased ise peavad seda üheks seitsmest looduslikust maailmaimest ja said selleks 2011. aastal ka rahvusvahelise tunnustuse. Naabruses oleva linna järgi tuntakse seda Puerto Princesa maa-aluse jõena, kuigi tegelikult ongi tegemist kaheksakilomeetrise osaga Cabayugani jõest. Aga erakordne on see, et jõgi suubub otse merre.

Puerto Princesa linna naabruses Filipiinide Palawani saarel asuv koobas ise on 24 kilomeetrit pikk, selles voolav jõgi on aga nelja - viie kilomeetri ulatuses sõidetav ja loomulikult ka turiste sinna veetakse.

Tegemist on kohaliku rahvuspargiga, mis loetud ka UNESCO maailmapärandiks, kust on võimalik leida jälgi tervest reast haruldastest taimedest ja ka kivistunud jäänuseid miljoneid aastaid tagasi surnud meriveistest.

360-meetri pikkune suurem ruum koopast, nn Itaalia Kamber on ka
suurimaid looduslikke "aulaid" oma 2,5 miljoni kuupmeetrise
mahutavusega.

Seotud lood:

Rivaal Mehhikost

Kuid 2007. aastal tabas filipiinlasi mõningane pettumus, selgus, et Mehhikos Yucatani poolsaarel võib olla veelgi pikem maa-alune jõgi. Selle salapärane nimi Río Secreto ütleb küll ära, miks seda 12-kilomeetrist jõge laiemalt ei teata. Sinna koopassse polnud keegi enne 2007. aastat isegi sisenenud:

Allikas: Forte.ee 26.03.2014