VIDEO: Vaata, kuidas reisilennuk Boeing 787-9 stardib peaaegu püstloodis

 (68)

Esmaspäeval algava Pariisi Lennundusnäituse ajaks avaldas Boeing video, kus nende uusim, täiustatud Boeing 787-9 võtab kõrgust peaaegu püstloodis. See paneks ilmselt ka kogenuimad lennureisijad veidi närveerima.

Boeing 787 on alustanud paari suurema tagasilöögiga - 2013. aastal peatati akude süttimise ohu tõttu kõik seda tüüpi lennukite lennud, sel aastal aga teatas Föderaalne Lennuadministratsioon (FAA), et seda neil lennukitel võib esineda tarkvaraviga, mis lülitab parda elektrisüsteemid välja, kui need on väga kaua sees olnud. Akude probleem lahendati akupakkide täiustamisega, elektrisüsteemi tarkvaraprobleem aga nõudega lennuki elektrisüsteemid maal olles vähemalt kord 248 päeva jooksul välja lülitada.

Boeing sai just mõned kuud tagasi valmis Boeing 787-9 täiustatud mudeli, millel on pikem kere, suuremad kütusepaagid ja palju muid täiustusi. Sellesama uue mudeli demonstratsioon on plaanis ka Pariisi Lennundusnäitusel, mille reklaamiks peaaegu püstloodis startiva Boieng 787-9 video avaldatigi.

Kuidas tundub, kas tunneksid end rahulikult enam-vähem püstloodis kõrgust võtvas lennukis? Maandumine õnneks nii äkiline pole.