VIDEO: Vaata, kuidas pannakse kokku maailma suurimat reisilennukit Airbus A380

 (9)

Airbus A380 pannakse kokku Prantsusmaal, kuhu saabuvad lennuki osad üle kogu maailma. Siis lennuk testitakse ja värvitakse lennufirma korporatiivvärvidesse. Qatar Airways avaldas video, kuidas nende lennuk valmis saab.

Kaheosalises videos näeb kõigepealt hiigeldetailide saabumist: Prantsusmaa kui vana Euroopa on tuntud oma kitsaste teede ja tiheda asustusega, kus lennuki keredetailide ja tiibadega manööverdamine on keeruline ja toimub öösiti.

Kui komponendid igalt poolt kohal, algab keredetailide kokkupanek. Kinnitatakse tiivad, sabaosa ja mootorid ning lõpuks ongi käes esimese testlennu aeg. Airbusi angaarist väljuv lennuk pole veel kuigi hea kaubandusliku välimusega, kuid testlend tehaksegi enne lõplikku ilustamist, et vajadusel saaks midagi lahti võtta ja vahetada või kohendada.

Qatar Airways on selliseid lennukeid tellinud juba kümme tükki. Need hakkavad lendama Doha-Londoni liinil alates selle aasta oktoobrist. Airbus A380-l on kaks tekki, see mahutab kokku 525 sõitjat ning maksab 425 miljonit dollarit. Qatari lennukites on 8 esimese klassi istekohta, 48 kohta äriklassis ja 461 turistiklassis.

Seotud lood:

Vaata video teisest osast, kuidas uut lennukit viimistletakse ja üle värvitakse.