VIDEO: Samas kohas inimeste pildistatud fotod näitavad, kuidas kuulsad vaatamisväärsused on viimase kümne aastaga muutunud


VIDEO: Samas kohas inimeste pildistatud fotod näitavad, kuidas kuulsad vaatamisväärsused on viimase kümne aastaga muutunud
kaader videost

Iga hetk tehakse maailmakuulsatest vaatamisväärsustest sadu turistifotosid ja riputatakse need Internetti. Washingtoni Ülikool ja Google kogusid need kokku ja seadsid videoks, kust näha, mismoodi kohad on aja jooksul muutunud.

Muidugi ei ole muutumine näha lihtsalt pilte järjest näidates. Need tuleb enne kadreerida, pöörata ja sättida samasse tooni. Selle tohutu töö teeb ära vastav pilditöötlustarkvara. Materjal koguti Flickrist ja Picasast, analüüsiti üle 86 miljonit pilti ning sorteeriti vastavalt asukohtadele, kus pildid üles võetud. Lõpuks saadi aegintervallvideod, kust näha, mismoodi liustikud kahanevad, pilvelõhkuja kerkib või joastik suunda muudab. Üliväikesed muutused saavad pikema aja jooksul suureks ja need toob välja video, mis on kokku pandud miljonitest kasutajate poolt tehtud fotodest.

Niimoodi näeb välja liustik Norras, Lamberti tänav San Franciscos, Koh Nang Yuan Tais, Krka joastik Horvaatias ajavahemikus 2005-2015:

Ühe viieaastase klipi arvutamine võttis võimsal tööjaamal aega kuus tundi. Selleks oli enne miljonitest piltidest välja valitud tuhatkond pilti iga paiga kohta. Seega - pildista julgelt ja jaga Internetis, kunagi võib see aidata näha muutusi, mis toimuvad aastate või isegi aastakümnete jooksul.