VIDEO: Peaaegu kogu linn ühel pildil - aegintervallvideo näitab Rio de Janeiro tormakat elu


Fotograaf John Capra võttis Rio de Janeirost Brasiilias üles ülidetailsed aegintervallvideod, millest näeb kas kogu linna kiirelt muutuvat panoraami või suurendades kasvõi mõne konkreetse maja rõdul toimuvat. Kogu linn on ühe pildiga samal hetkel nagu peo peal.

Autor soovib, et seda klippi vaadataks HD-kvaliteediga ja üle täisekraani, muidu lähevad peened detailid kaduma. Iga foto, mis video kokkupanekuks võeti, on tegelikult kokku monteeritud sadadest samaaegselt tehtud piltidest. Üks kaader tuli pärast kokkumonteerimist ligi 80 megabaidi suurune, 10328×7760 pikslit.

Et näha, kui detailselt linnaelu sellisesse kaadri-jadasse talletus, on Capra teinud video, kus alguses saab näha 14% alla skaleeritud pilti (Full-HD), hiljem suurendatakse aga kaadrit 100 protsendini. Rio de Janeirost on niimoodi tabatud täisdetailides pilt - igast ajahetkest nii üldine kogu linna kattev panoraamvaade kui ka suurendatav detailne vaade. Tegemist on spetsiaalse PhaseOne IQ180 kaameraga, millega saab tabada hetke võimalikult täpselt.

Selline on sama autori veel üks aegintervall- ehk timelapse-video Rio de Janeirost: