VIDEO: Nähtamatu maja on päriselt olemas. Vaata järele, kus!

 (1)
VIDEO: Nähtamatu maja on päriselt olemas. Vaata järele, kus!
Foto: Kaader videost

Tõeliselt nähtamatu maja ehitamiseks läheks ilmselt vaja ülimalt kõrgtehnloogilisi materjale või maagiat, kuid peaaegu nähtamatu ehitise saab püsti panna ka selliste vanamoodsate asjade abil nagu peeglid.

Arhitektuuriüliõpilased Angus Ritchie ja Daniel Tyler mõtlesid välja just sellise majakese ning panid selle püsti Šotimaal Loch Lomondi ja Trossachsi rahvusparki.

Majakese ehitamise idee tuli Šoti vaatamisväärsusi tutvustavalt initsiatiivilt ning rahvuspargilt, ehitamiseks kulus vaid 7000 USA dollarit.

Ehitusmaterjalidena kasutati kasevineeri, roostevaba terast, tammepuitu ning loomulikult peegleid. Kaks kuubikukujulist seina on püstitatud üksteise suhtes 90 kraadise nurga all, ühe sisse on paigutati istumiskoht.

Peegelonn sai nimeks Lookout (eesti k väljavaade) ning selle eesmärgiks on pakkude inimestele võimalust loodusvaatlusteks, tavapärasest pisut erineva nurga alt.

Tegemist ei ole siiski esimese taolise peegelehitisega maailmas. Umbes samasuguse võib leida ka Long Island City'st Socratese pargist. Šotimaal asuva majakese peamine võlu seisneb aga selles, et see paikneb tõeliselt üksildases kohas ning ümbritsevad vaated on hinematvalt kaunid.

Allikas: fastcodesign.com